Інфаркт міокарда

  • Викликати спеціалізовану бригаду швидкої допомоги.
  • Дати хворому нітрогліцерину в дозуванні 0,5 мг під язик і не більше трьох його таблеток кожні 5 хвилин.
  • Укласти хворого і дотримуватися до приїзду медичної допомоги строгий постільний режим.

Причини інфаркту міокарда

Інфаркт міокарда зазвичай розвивається в результаті невідповідності між потребами і обсягом кисню, що доставляється до серцевого м’яза. Причинами цього можуть стати:

  • Зменшення просвіту судин які живлять міокард (коронарні артерії);
  • Атеросклероз коронарних артерій (тромбози, обтурації атеросклеротичної бляшкою);
  • Хірургічні обтурації диссекція при проведенні ангіопластики);
  • Емболізація коронарних артерій (тромбози при коагулопатіях, жирова та інші види емболій, т. Д.);
  • Спазми коронарних артерій.

Окремо зазвичай виділяють інфаркт при наявних вадах серця (аномальні відходження коронарних артерій)

Симптоми інфаркту міокарда

Основним клінічним симптомом інфарктів міокарда є інтенсивний виражений больовий синдром за грудиною (ангінозних болю). Однак больовий синдрому може носити вельми варіабельний характер. Хворі можуть скаржитися на відчуття дискомфорту в області грудей, болі можуть віддавати руці, лопатці і т. П. Іноді захворювання може носити безсимптомний характер, що є найбільш характерним для хворих з супутнім цукровим діабетом.

Симптом інфаркту міокарда
Найпоширеніший симптом інфаркту міокарда – біль у грудях

Больовий синдром зазвичай може зберігатися протягом більше 15 хвилин і проходить через пару годин, або ж після використання наркотичних анальгетиків, при цьому нітрати зазвичай є неефективними. У хворих може бути профузний піт. Пацієнти при інфаркті міокрада відзначають задишку, часом – непродуктивний кашель.

Допомога при інфаркті міокарда

Медична допомога при інфаркті міокрада на ранніх етапах його розвитку при можливості направлено і по суті зводиться, в першу чергу, до усунення больового синдрому, відновлення кровотоку в коронарних артеріях (проведення тромболітичної терапії, ангіопластики коронарних артерій, АКШ). У разі ж вираженій формі серцевої недостатності (проте це можливо тільки в умовах клініки) можливе проведення внутрішньоаортальної балонної контрпульсації.

При зупинці серця дії при інфаркті міокарда має являти собою негайне початок серцево-легеневої реанімації. Можливість використання і доступність зовнішніх дефібриляторів збільшує показники виживаності хворих в таких ситуаціях.

У разі, коли напади ангінозних болів не опустяться через кілька хвилин, хворий повинен обов’язково прийняти нітрогліцерин у формі таблетки під язик (у дозуванні 0,5 мг) або у формі аерозолю (в дозуванні 0,4 мг). У разі, коли напад не проходить через п’ять хвилин, то можна приймати нітрогліцерин повторно. У разі, коли симптоматика зберігаються протягом наступних п’яти хвилин після вже другого використання, то подальші дії при інфаркті міокарда повинні включати виклик бригади медичної допомоги і прийняття нітрогліцерину ще раз. Збереження больового синдрому на момент прибуття швидкої допомоги, є підставою для застосування морфіну.

При наявності артеріальної гіпоксемії, задишки або симптомів серцевої недостатності хворим дають зволожений кисень.

Хворим з вираженим порушенням, тривожними станами, страхом можна призначити транквілізатор (діазепам внутрішньовенно). Важливим при наданні допомоги при інфаркті міокарда є заспокоїти хворого і його близьких.

Залишити відповідь