Перша допомога при травмах, ранах та опіках

Поранення та опіки, на жаль, часті наші супутники. Особливо страждають від них діти, які ще не вміють берегтись. Які ж засоби для запобігання та лікування травм, опіків та інших поранень шкіри треба мати вдома?

Перша допомога при ранах

Алгоритм лікування будь-яких пошкоджень цілісності шкіри включає такі кроки:

  • промивання та очищення від бруду;
  • зупинка кровотечі;
  • нанесення мазі чи спеціального лікувального крему (при необхідності);
  • закриття рани до загоєння (пластирем, асептичною серветкою, пов’язкою,бинтом);
  • моніторинг загоєння та обробка.

Для промивання порізів, подряпин чи інших пошкоджень необхідно мати антисептик. Підійдуть Перекис водню, Хлоргексидин, чи звичайна чиста вода, якщо більше нічого немає. Якщо рана кровоточить, необхідно накласти тиснучу пов’язку. Під неї можна прикласти на спеціальну серветку чи ватний диск мазь чи крем, що не дасть пов’язці присохнути. На такий випадок краще мати крем Пантестин, він не лише сприяє загоюванню, а й має антибактеріальні властивості.

Обробку глибоких поранень необхідно проводити щодня. Для цього потрібно обережно зняти бинти чи пластир, промити рану антисептиком, та обробити Бетадином чи Банеоцином. Ці засоби на основі йоду сприяють загоєнню, знищують бактерії та підсушують уражену поверхню. Якщо ж пошкоджено шкіру на ділянці тіла, яка постійно в рухові, або якщо поверхня рани завдає болю та дуже пересихає, можна скористатись мазями. Для інфікованих травм потрібні мазі з антибактеріальним ефектом, наприклад Левомеколь.

Засоби для лікування опіків та перша допомога

Опік – це пошкодження шкіри високими температурами (дотиком до гарячої поверхні чи нагрітої рідини) чи хімічними речовинами. Також він може бути сонячним. Перша допомога при хімічному опікові – припинення контакту з небезпечною речовиною, промивання місця ураження чистою водою, якщо речовина з нею не контактує.

При термічному опікові найважливіше відразу охолодити поверхню шкіри, щоб її ураження не пішло в глибші шари. Для цього підійде чиста холодна проточна вода, чи  лід. Не можна нічим змащувати рану, потрібно якомога довше охолоджувати її. Якщо область ураження шкіри надто велика, чи постраждалим є дитина – необхідно терміново звернутись до лікаря.

Сонячні опіки часто не сприймаються всерйоз, однак вони також є небезпечними і потребують уваги. Ефективними для зменшення болю і дискомфорту є спеціальні охолоджуючі серветки Опікун.

Швидка допомога при травмі

Не рідше від поранень та подряпин зустрічаються й механічні травми та забої. Перша допомога в таких випадках – знерухомлення та холодний компрес чи лід. Якщо удар не великий, можна скористатись спеціальними гелями чи кремами типу Рятівник. Для більш серйозних травм знадобиться консультація травматолога та, можливо, рентгенографія для виключення переломів чи тріщин.