Декілька фактів про сурогатне материнство в Україні

Велика кількість українських пар стикається з неможливістю завести дітей, маючи на це величезне бажання. Залишається єдиний шлях – програма сурогатного материнства.

Життя вносить у довгострокові плани свої корективи: відповідальні люди обирають спочатку навчання, потім – кар’єру та побудову міцних сімейних стосунків. Коли приходить час задуматися про дітей, на поверхню спливають різні проблеми – наприклад, проблеми зі здоров’ям у одного з партнерів, критичний вік, наслідки травм та операцій. На допомогу приходить сурогатне материнство, яке дасть чудовий шанс відчути себе батьками та виховати довгоочікуваного малюка.

Що таке сурогатне материнство? Вимоги до сурматері

Сурогатне материнство – процес, при якому жінка, яка є сурогатною матір’ю, виношує і народжує малюка від імені інших людей або батьківської пари. Останні не можуть мати дітей, завагітніти природним шляхом. Сурогатне материнство в Україні процедура абсолютно законна, яка регулюється законом про сурогатне материнство.

Перед тим, як жінка погоджується стати сурогатною матір’ю, необхідно пройти тест на відповідність певним вимогам, які повинні виконуватися неухильно.

  1. Фертильний вік 25-40 років.
  2. Наявність як мінімум однієї кровної дитини, народженої природним шляхом.
  3. Здоров’я фізичне та психологічне, відсутність спадкових та генетичних захворювань.
  4. Обов’язкове проходження медобстеження, включаючи генетичні, клінічні, психологічні тести.
Сурогатна матір
Вимоги до сурогатної матері

Тонкощі проведення процедури

Процедура сурогатного материнства в Україні передбачає укладання договору між сурогатною мамою та батьківською парою. Цей документ чітко регламентує права та обов’язки кожної сторони, включаючи фінансові моменти. Після укладення договору майбутня сурогатна мати проходить медичне обстеження, піддається гормональній стимуляції. Ця процедура готує організм жінки до перенесення ембріона. Ембріон передається сурогатній матері лікарем-репродуктологом за допомогою спеціальної процедури. Після цього дуже важливо дотримуватись медичних рекомендацій, протягом вагітності спостерігатися у лікаря. Після народження малюка сурогатна мати передає його батьківській парі, завершуючи свою роль.

Жінка, яка вирішила стати сурогатною матір’ю в Україні, отримує певні гарантії, виплати. Так, оплата не залежить від того чи відбулося зачаття чи вагітність з першої спроби. До обов’язкових витрат генетичних батьків входять витрати на медичне обстеження, гормональну стимуляцію, вагітність, пологи.

В Україні є перелік певних обмежень та вимог до сурогатного материнства. Наприклад, за цією послугою можуть звернутися лише пари: жінка та чоловік, які перебувають у шлюбі або мають офіційне партнерство. Сурогатна мати жодних прав на дитину не має, і в обов’язковому порядку має передати її батьківській парі.

Сурогатне материнство в Україні
Процедура сурогатного материнства

Куди звернутися за допомогою?

Насамкінець можна сказати, що сурогатне материнство в Україні є процесом легальним і регульованим. Якщо ви бажаєте допомогти батьківській парі зачати, виносити та народити довгоочікувану дитину, слід заявити про своє бажання та звернутися до перевіреної організації «Донори за життя». На роль сурогатної матері підбираються жінки, які відповідають певним вимогам та обов’язково проходять повне медобстеження. За свої послуги вони одержують певні гарантії та гідні виплати. Сурогатне материнство в Україні – це чудовий спосіб допомогти бездітній парі в реалізації мрії про сім’ю та дитину.