Імплантаційна кровотеча – причини, ознаки, прояв

Імплантаційна кровотеча – це явище, що досить часто зустрічається на початку вагітності, яке, тим не менш, стає причиною безлічі різноманітних чуток. У цій статті ми розкажемо про основні причини такого явища та його ознаки.

Чому з’являється імплантаційна кровотеча?

Вагітність починається не в порожнині матки, а в одній із маткових труб, де зустрічаються яйцеклітина та сперматозоїд. Майже відразу після цього запліднена яйцеклітина починає ділитися. Одночасно з цим за допомогою специфічних ворсинок, що покривають внутрішню поверхню маткової труби, запліднена яйцеклітина просувається в напрямку порожнини матки.

Кровотеча імплантації при вагітності
Імплантаційна кровотеча на ранніх термінах вагітності

При сприятливому збігу обставин майбутній зародок впроваджується у слизову оболонку матки. Цей процес зветься імплантація і проходить приблизно на 6-12 день після зачаття. Сам процес імплантації протікає з частковим руйнуванням слизової оболонки матки і стінок судин, що знаходяться в ній, і утворенням так званої децидуальної тканини, яка на ранніх етапах розвитку ембріона виконує функції плаценти.

Природно, що вищеописані процеси, які протікають з частковим руйнуванням судинної стінки, не можуть не супроводжуватися виділенням тієї чи іншої кількості крові. Якщо її кількість достатньо для того, щоб з’явилися кров’янисті виділення зі статевих шляхів, цей стан називається імплантаційною кровотечею.

Які ознаки імплантаційної кровотечі?

По своїй суті імплантаційна кровотеча, ймовірно, є ранньою ознакою вагітності. Проте її особливості не дозволяють використовувати цю ознаку в діагностичних цілях. Імплантаційна кровотеча утворюється далеко не у всіх вагітних жінок. Можливо, що ймовірність її появи залежить від стану ендометрію — слизової оболонки матки, стану системи згортання крові, місця імплантації майбутнього ембріона, деяких інших індивідуальних особливостей. Виразність імплантаційної кровотечі та її тривалість також значно варіюють. Це може бути як одноразове кровомазання, так і кровотеча тривалістю кілька днів. В абсолютній більшості випадків імплантаційна кровотеча не є сильною.

Терміни появи імплантаційної кровотечі – остання третина менструального циклу. Швидше за все, більшість вагітних, які згадували про наявність місячних під час вагітності, мали справу саме з імплантаційною кровотечею. Так, наприклад, при менструальному циклі тривалістю 21-24 дні терміни можливої імплантації практично збігаються з передбачуваним терміном чергових місячних. Тому жінка цілком може прийняти імплантаційну кровотечу за мізерну менструацію.

Наявність кров’янистих виділень із статевих шляхів у можливі терміни імплантації перестало бути основою для  занепокоєння. Проте, при зверненні до лікаря для постановки на облік у зв’язку з вагітністю слід згадати про наявність можливої імплантаційної кровотечі, відзначивши її тривалість. Слід також пам’ятати, що кров’янисті виділення на самому початку вагітності можуть бути не лише ознакою імплантаційної кровотечі, а й симптомом різних захворювань шийки матки та деякої іншої гінекологічної патології.

Крім того, не слід розцінювати наявність ймовірної імплантаційної кровотечі як незаперечний та остаточний симптом вагітності. Слід зазначити, що у стадії імплантації і переривається більшість вагітностей у разі вираженої патології майбутнього ембріона. У цьому випадку можлива поява двократної кровотечі з незначною перервою: мізерна і коротка, через кілька днів після якої починається звичайна або більш рясна менструація.

Залишити відповідь