Як стати донором яйцеклітини у Львові?

Народження дитини – приємна подія у сім’ї. Але дуже часто жінки роками чекають заповітних дві смужки на тесті, але лелека вперто оминає сім’ю. Причини безпліддя можуть бути різні, і  вирішують проблему по-різному: хтось наважується взяти дитину з дитбудинку, хтось шукає альтернативу. На щастя, використання допоміжних репродуктивних технологій  дозволяє мільйонам людей вирішити делікатну проблему безпліддя і відчути радість батьківства і материнства. Одна з них –  донорство яйцеклітин у Львові.

Проблему безпліддя і важливість донації ооцитів часто недооцінюють. Але жінки, які не можуть завагітніти чи не можуть народити через низьку якість яйцеклітин, дуже болісно переживають цей період. Біль, нерозуміння, депресія, апатія, погіршення відносин з чоловіком – цей список можна продовжувати. А коли у родичів чи друзів народжуються діти, бездітна пара переживає стрес, емоційні зриви і роздратування. І саме використання  допоміжних репродуктивних технологій та  донація  ооцитів дозволяє пережити чудо народження маляти. Тому важливо знати, де у Львові можна стати донором яйцеклітини.

Що таке донація яйцеклітини?

Це процес, при якому жінка (донор) надає свої яйцеклітини для використання імплантації в іншій жінці (пацієнтці), яка не може зачати дитину внаслідок різних медичних причин. Адже  бувають випадки, коли у жінок не ростуть фолікули та не визрівають власні яйцеклітини. Причини можуть бути різні – від вроджених аномалій до наслідків хіміотерапії. Є категорія жінок, які є носіями серйозних генетичних захворювань. Також донорство яйцеклітин у Львові використовують  при видаленні яєчників, їх передчасному виснаженні. Для багатьох жінок саме донація ооцитів дозволяє здійснити заповітну мрію – стати мамою і назавжди змінити своє життя.  Крім того, є жінки, які є носіями серйозних генетичних захворювань, які можуть передаватися майбутнім дітям, а з отриманням «здорової» яйцеклітини, ризик передачі цих захворювань зникає.

З темою донації ооцитів пов’язано багато міфів, є багато суперечливих думок  у суспільстві. Але насправді саме репродуктивні технології часто дарують шанс стати батьками. Жінка виношує малюка, народжує, і незалежно від набору генів сприймає його як свого. Формується тісний зв’язок між мамою і дитиною. І те, яким способом відбулося зачаття не так важливо. Щороку в країні народжується кілька тисяч малят саме завдяки репродуктивним технологіям і використанню  донорських яйцеклітин.

Часто саме бажання допомогти іншим спонукає жінок взяти участь у програмі донорства. Без перебільшення, стати донором для бездітної пари – це дуже благородна і почесна місія та ефективний метод лікування безпліддя. Приємним бонусом є щедра фінансова винагорода, завдяки якій багато донорів вирішили свої фінансові проблеми і кардинально змінили своє життя.

Як стати донором яйцеклітини
Донорство яйцеклітини

Вимоги до донора яйцеклітин

Донація ооцитів – відповідальний процес. Хто може стати стати донором яйцеклітин? У програмі нації може взяти участь жінка віком від 18 до 30 років, без шкідливих звичок і спадкових захворювань. Також серед вимог – приємна зовнішність, вага – до 80 кг та наявність власної здорової дитини. Потенційний донор обов’язково проходить повне медичне обстеження на наявність таких хвороб як СНІД, гепатит, сифіліс, цитоплазмоз, хлімідіоз та різні генетичні захворювання. Крім того, обов’язковою  є професійна консультація генетика, гінеколога, психолога, терапевта. Тільки такий підхід дозволяє виключити ускладнення після процедури та зробити її максимально комфортною і безпечною. На основі результатів обстежень у клініці  складають індивідуальну програму стимуляції яйників.

Участь у програмі донації ооцитів  – від першої до консультації до забору матеріалу і отримання компенсації – займає близько трьох місяців. Протягом цього періоду жінці варто ретельно стежити за своїм здоров’ям, самопочуттям, дотримуватися рекомендацій лікаря та регулярно приходити на огляди.

Як стати донором ооцитів?

Для того, щоб процес донації пройшов безпечно, а процедура донації яйцеклітин не викликала ускладнень, дуже важливо обрати перевірену і надійну клініку, яка займається репродуктивними технологіями, турбується про здоров’я потенційних донорів, надає психологічну підтримку.

Якщо жінка хоче допомогти бездітній парі відчути радість материнства, спочатку варто знайти клініку і записатися на співбесіду. Під час першого візиту нададуть вичерпну інформацію про донорство яйцеклітини, розкажуть про умови, фінансову винагороду і можливі ризики. Якщо жінка відповідає всім вимогам, укладають договір і виписують направлення до УЗД-діагностику та профільних спеціалістів. Для учасників програми донації яйцеклітин  всі обстеження є безкоштовними.

Якщо під час обстеження виявлено тимчасові протипоказання, але жінка хоче бути донором, призначають лікування.

Поширена думка, що донація може негативно позначитися на здоров’ї жінки донора і вона більше не зможе завагітніти. Насправді це не так. Жінка-донор яйцеклітини не втрачає дітородної функції. При дотриманні норм МОЗ №787 процедура не завдає шкоди організму. Крім того,  лікар під контролем УЗД підбирає дозування гормональних препаратів та враховує індивідуальні особливості організму жінки донора. Такий підхід дозволяє мінімізувати неприємні побічні ефекти.

Етапи програми донації

Процедура донації ооцитів займає кілька місяців і передбачає такі етапи:

  1. Діагностика. Після укладення договору про участь у донації яйцеклітин обов’язковою умовою є повне медичне обстеження.
  2. Гормональна стимуляція. Якщо жінка повністю здорова, їй призначають гормональні препарати для стимуляції яєчників. Підбирають їх за індивідуальною схемою.
  3. Вилучення яйцеклітин. Забір матеріалу проводять в операційному залі клініки під загальним, короткочасним знеболенням. Яйцеклітини з дозрілих фолікулів вилучають за допомогою спеціальної аспіраційної голки. Операцію  проводять  кваліфіковані фахівці у стерильних умовах з використанням сучасного УЗД-датчика. Тривалість процедури – 15-20 хвилин. Забір яйцеклітини – безболісна і безпечна процедура.
  4. Спостереження. Протягом двох годин після процедури жінка-донор відпочиває у палаті. Відтак проводять повторне обстеження за допомогою УЗД-датчика, і жінка може повертатися до звичних справ. Інформація про участь у програмі є конфіденційною.
Програма донації яйцеклітин
Як стати донором яйцеклітини

Винагорода за донацію яйцеклітини

Матеріальна компенсація – приємний бонус, який отримують жінки-донори. У різних клініках розмір грошової виплати за донорство яйцеклітини  може бути різним. Наприклад, ГО «Донори за життя» пропонує виплату від  30 тис. грн до 1000 євро. Ключові критерії, від яких залежить розмір матеріальної винагороди, – кількість та якість яйцеклітин.  Наприклад, компенсацію у розмірі 1000 євро можуть отримати жінки, при заборі у яких вилучили понад 20 статевих клітин.

Як правило, виплата у повному розмірі  проводиться у день забору яйцеклітин або через 7 днів після завершення процедури забору ооцитів. Жінки-донори, які доїжджали з інших міст, отримують компенсацію на транспортні витрати.

Клініки дбають, що донорство яйцеклітини  пройшло  безпечно та психологічно комфортно. Використання сучасного обладнання, індивідуальний підхід до кожної жінки дозволяють досягти цієї мети. А матеріальна винагорода є приємним бонусом для жінки, який дозволить покращити своє матеріальне становище.

Якщо ви молода і здорова жінка, яка хоче зробити добру справу у житті і подарувати парі без дітей шанс стати повноцінної сім’єю, не вагайтеся, приєднуйтеся до програм донорства ооцитів та отримайте приємні бонуси. Обирайте перевірені клінінки, і тоді процедура не буде мати негативних наслідків для здоров’я. Навпаки, ви зробите благородну справу – ще одна сім’я стане щасливішою, а ви отримаєте кошти, які дозволять покращити ваш фінансовий стан!