Розвантажувальні дієти – розвантажувальне голодування

Біг часу стає все більш стрімким, запаморочливі досягнення цивілізації забезпечують нас видимим комфортом, але за зовнішнім благополуччям і затишком ховаються серйозні проблеми: гіподинамія, атеросклероз, стрес, інші нездужання, яким сміливо можна присвоїти ярлик «модні». Комфорт – добре удобрена грунт, яка надзвичайно родюча для розвитку багатьох хвороб. Людство, мабуть, поступово приходить до розуміння цієї проблеми, про що свідчить зростаючий інтерес до різних систем, навчань і дієт, які рекомендують домагатися здоров’я і життєрадісності шляхом утримання від ряду продуктів і щоденних фізичних навантажень.

Складність людської істоти, його унікальність дивувала ще мудреців давнини, але вже ними були виведені прості і зрозумілі закони, які регулювали життя. Ці закони не втратили актуальності і в наш час – досить лише усвідомити їх і неухильно виконувати. Коли людина розуміє це, його життя перестає бути безцільним існуванням, яке час від часу переривається спробами врятувати або оздоровити поступово вмираючий організм. Адже заповітні «молодильні яблучка» – по суті кожної людини, треба лише вміти правильно ними скористатися.

Голодування в древності

Ніщо не нове під місяцем … Ця відома фраза якнайкраще характеризує те повне дозоване голодування, яке застосовувалося з лікувально-профілактичними цілями в древніх Єгипті, Греції, Індії. У IV столітті до н. е. в Тибеті було створено посібник з лікарської науці Жуд-ши, в якому, крім іншого, серед методів лікування вказується терапія голодуванням. Навіть такі відомі пророки, як Христос і Будда, проводили тривалі голодування, а ведення аскетичного способу життя в давнину і зовсім обожнювалося. Практично всі відомі стародавні релігії передбачали дотримання т.зв. «Чистого поста» – тривалого утримання від їжі служителів культу. Для віруючого населення передбачалися прості пости, які мають менш тривалі терміни.

Багатоденні профілактичні курси голодування систематично проводили Платон і Сократ, а Піфагор, систематично голодуючи за 40 днів, змушував проводити цю оздоровчу процедуру і своїх учнів. Батько геометрії доводив, що голодування сприяє поліпшенню «розумового сприйняття». Голодування застосовувалося в давнину і для лікування хворих такими лікарями, як Авіценна, Гіппократ, Плутарх, Асклепій.

Не слід плутати метод голодування з популярними «голодними» дієтами, якщо перше – метод лікування, то друге – скоріше шлях до нових хвороб і проблем.

Багато хто впевнений, що метод розвантажувально-дієтичної терапії, далі буде вживатися абревіатура РДТ, який, безперечно, сприяє оздоровленню, може застосовуватися лише при втручанні лікаря. Але нешкідливість даного методу, необхідність комфорту пацієнта в період РДТ вимагають якраз того, що б дане лікування застосовувалося в домашніх, а не амбулаторних умовах. Стаціонарне ж лікування може знадобитися лише для дуже “складних” пацієнтів.

Наукові експерименти в галузі дозованого голодування нижчих вищих живих істот довели, що збільшення фізіологічних термінів безхарчовогорежиму харчування продовжує життя. Адже мікроби, що знаходяться в стані анабіозу, практично безсмертні. Періодичне голодування дозволяє збільшити життя черв’яків в десятки разів, а ссавців на 1/3.

Існує три варіанти лікувального голодування

Перш за все, це вимушене недоїдання, коли людина вживає в процесі голодування зовсім незначна кількість продуктів, які не дозволяють організму переключиться на повноцінний режим внутрішнього харчування, але в той же час не повноцінне живлення клітин і енергопостачання.

Жирові запаси організму в цьому випадку витрачаються швидко, але нераціонально. Дана ситуація спостерігалася в концентраційних таборах, під час блокади Ленінграда і посухи в Поволжі, повторюється вона і під час “голодних” дієт, в результаті яких якщо навіть людина і втрачає вагу, у нього починають прогресувати різні захворювання.

Популярність «голодних» дієт серед населення досить велика, більш того, вони часто рекомендуються і лікарями, ототожнюють дані дієти з методом дозованого лікувального голодування. Однак, як показує практика результат таких дієт – виснаження, погіршення здоров’я, що, в кінцевому рахунку, змушує пацієнтів звертатися до методу РДТ.

Ссавці також голодують, впадаючи в стан гіпобіозу – це періоди літніх (в пустелях) і зимових спячек. У цей період організм тварин повністю перемикається на повноцінне внутрішнє харчування, проте оздоровчі процеси в ньому не відбуваються – адже він не отримує води, необхідної для розщеплення резервної жирової тканини, знаходиться в дискомфортно стані. Саме тому стан гипобиоза – запорука виживання багатьох тварин, але ніяк не засіб лікування організму людини. Можливо, деякі люди і будуть входити в стані гипобиоза, але на думку вчених необхідність в цьому може виникнути лише при тривалих позаземних перельотах. У період гипобиоза для організму тварин не є небезпечними підвищені дози радіації і отрут, віруси і мікроби. При такому варіанті існування життя здатність організму виживати в навколишньому середовищі надзвичайно зростає.

Наступний варіант голодування підходить тим істотам, які не впадають в гіпобіоз, а значить, притаманний багатьом ссавцям, і, звичайно ж, людині. В даному випадку людина, голодуючи, не тільки не спить, а й дотримується певний руховий і водний режими. Дане голодування (фізіологічне) вкрай рідко перевищує у людини 40-50дней (у інших ссавців терміни можуть бути як великими, так і меншими).

Походження розвантажувально-дієтичної терапії

Основоположником теоретичного обґрунтування розвантажувально-дієтичної терапії справедливо вважається доктор Г.А. Войтович, він, відійшовши від трактувань вчених давнини, вважав, що голодування не повинно триває довго. Навпаки, він рекомендував часте і регулярне, але не тривале голодування протягом 15-20 днів. В результаті такого голодування відновлюється робота генетичного апарату організму, поліпшується структура міжклітинний мембран, протоплазма, прискорюються процеси регенерації. В процесі РДТ навіть мають фізіологічні пошкодження клітини не гинуть, організм усуває лише ті з них, які вже нежиттєздатні.

Більш того, під час голодування активізуються будують сили організму, вже в кінці першого тижня голодування руйнуються різні хвороботворні освіти: швартується, спайки, рубці цибулини 12-палої кишки і шлунка, спостерігалося навіть розсмоктування кальцинатів легких. Відновлювальна робота організму триває і після закінчення голодування – беспіщевой режим харчування насправді здатний продовжити життя живих істот ..

Які процеси відбуваються в людському організмі в умовах, коли він не отримує їжі? Перш за все, в крові збільшується кількість кетонових тіл (органічних кислот), що утворюються в результаті розщеплення жирових запасів. Кетонові тіла зміщують кислотно-лужний баланс плазми крові в сторону кислого середовища, внаслідок чого розвивається саморегулівних (компенсований) ацидоз, що забезпечує підвищену фіксацію клітинами вуглекислого газу. Тепер організм не потребує регулярного надходження незамінних амінокислот, отримати які можна було тільки з їжі, а синтезує їх сам.

У 1935 р на Заході вчені встановили, що до фотосинтезу здатні і клітини ссавців, проте навіть сьогодні не всі медики знають про те, що цей процес динамічний, який можна підсилити за допомогою голодування, бігу, підводного плавання із затримкою дихання, зниження температури тіла , введення в організм ряду іонів і мікроелементів (наприклад, муміє).

Як уникнути дискомфорту при розвантажувальному голодуванні

Дискомфорту в період голодування можна уникнути за допомогою декількох простих прийомів, який доступні будь-кому. Перший, одноразовий, метод – очищення кишечника за допомогою незначної частки проносного, що сприяє активізації механізмів переходу на повноцінний внутрішній порядок харчування і зняття тяги до їжі.

Голодувати можна і дотримуючись так званий водний режим, тобто протягом 24 годин вживаючи не менше 2-х літрів води, необхідної для розщеплення жиру. З цією метою можна вживати як сиру, так і кип’ячену воду.

Ще один прийом – дотримання рухового режиму, що передбачає активне щоденне рух (наприклад, прогулянки на свіжому повітрі за місто, в ліс, в гори, до водойм) на відстань приблизно 15-20 км. Здійснюючи щоденну інтенсивну ходьбу бажано змушувати свій організм потіти хоча б один раз в день.

Полегшити процес голодування можна поєднанням його з водними процедурами, які сприяють виведенню їх організмів шлаків. Натуропати рекомендують голодуючим раз (а краще – кілька) на добу приймати ванну або хоча б душ не використовуючи при цьому мило (його можна використовувати не частіше, чес 1 раз в тиждень-півтори). Раз на тиждень можна відвідати лазню або сауну.

Під час голодування деякі терапевти рекомендують також щоденні клізми, які проводяться таким чином. Півтора літра кип’яченої води нагрівається до температури не більше 39ºС, після чого ними наповнюється гуртка Есмарха, після чого в воду можна додати кілька кристалів марганцівки або відвар лікарських трав, наприклад м’яти, ромашки або звіробою.

Крім усього вищесказаного під час голодування можна застосовувати різноманітні види самомасажу, в тому числі і масаж грудної клітини. Також рекомендується щоденний (ранковий і вечірній) судинний масаж, який полягає в почерговому розтиранні нижніх і верхніх кінцівок (гомілка чергується з плечем, передпліччя зі стегном, а в кінці проводиться круговий масаж живота). Також можна проводити пальцями і кулаками, натискаючи між лопаток і нижче давить щоденний десятихвилинний масаж грудної клітини.

Також можна полоскати ротову порожнину содовим розчином, відварами трав і просто холодною водою, а краще всього чергуючи їх. Таку процедуру слід проводити як мінімум 6-7 разів на день, обов’язково – перед питвом води. У період РДТ відбувається не тільки відновлення мигдалин, але і лімфатичного бар’єру, полоскання буде не тільки стимулювати цей процес, але і очищати порожнину рота.

Коли голодування триває 3-4 дні можна додати 0,5 літра мінеральної води, бікарбонати якої будуть пом’якшувати розвиток ацидотического «піку».

Не слід, голодуючи, носити синтетичний одяг, вживати будь-які ліки, а також палити. Тим більше, що описуваний метод лікування сприяє значному зниженню тяги до куріння.

Перший курс голодування

Перший курс голодування, в процесі якого організм звикає до нового для нього способу життя, триває не більше двох-трьох тижнів. Фракційний метод лікування хворих передбачає проведення другого курсу, що триває 22-25 днів, приблизно через місяць після першого, а третій, тривалістю 10 днів, – через 1,5-2 місяці після другого.

Важливо запам’ятати, що голодування – це лікування, а значить проводиться воно повинно або під час стаціонарного лікування, або під якісним амбулаторним наглядом.

Закінчення лікувального голодування передбачає поступовий перехід до звичних продуктів харчування. Саме правильна система харчування в період голодування вкрай важлива для здоров’я і життєдіяльності людини. Слід зазначити, що перші п’ять днів з метою нормального відновлення харчового режиму забороняється вживати в їжу навіть незначна кількість кухонної солі.

У перший день меню повинно складатися з суміші півлітра води і 1 л неконсервованого соку.

Вода – важливий елемент будь-якої дієти
Вода – важливий елемент будь-якої дієти

У другий день всі продукти діляться на 4-5 порцій, які вживаються протягом дня кожен раз, поки не починає відчуватися насичення. У цей день можна їсти фрукти, овочі і ягоди (бажано – сирі), а під час першого прийому їжі слід також з’їсти 10-50 р часнику.

На третій день в раціон можна додати замочені в теплій воді сухофрукти, а також дві столові ложки меду.

Кількість прийомів їжі на четвертий день слід скоротити до трьох-чотирьох разів, проте в їжу допустимо вживати різноманітні крупи: гречку, овес, пшоно, перловку і т. Д. Каша повинна готуватися на воді і заправлятися рослинним маслом. В кінці дня можна їсти насіння і горіхи.

На п’ятий день в раціон можна додати різні бобові: квасоля, горох, а також різні каші.

Лише на шостий день можна додати хліб, випечений з сіллю.

Після поступового шестиденного переходу до нормального харчування натуропат Хамелтон рекомендує встановити триразове харчування, основа якого вживанні якомога більш одноманітною їжі в один прийом і значне її різноманітність протягом місяця, тижня і навіть дня.

Протипоказання розвантажувально-дієтичної терапії

Розвантажувально-дієтична терапії протипоказана під час другої половини вагітності, в період грудного вигодовування, при далеко зайшли формах туберкульозу, що призвели до обездвиженностью хворого, крім того при далеко зайшли формах злоякісних пухлин, захворюваннях крові з обездвиженностью хворого, масивних гнійних процесах внутрішніх органів.

Для кого потрібне лікувальне голодування

Лікувальне голодування – досить простий метод, який доступний як здоровим, так і хворим людям.

Без шкоди для здоров’я його можуть вживати навіть спортсмени. Особливо боксери, борці, важкоатлети. Які стикаються з проблемою безпечного і ефективного зниження ваги. Голодування, що ставить за лікувальні цілі дозволяє як би оновити м’язи, звільнити їх від жирової тканини і білків – баласту нашого організму. Таким чином, в ході РДТ спортсмени силу не тільки не втрачають, а й навпаки набувають.

Спортсмени часто використовують лікувальне голодування
Спортсмени часто використовують лікувальне голодування

Дозоване лікувальне голодування особливо важливо для спортсменів, які брали анаболічні гормони, що руйнують, як відомо, генетичний апарат людини. Спортсмен, який приймав стероїди, ризикує навіть в третьому поколінні нащадків мати дітей-виродків. Щоб цього уникнути необхідно пройти курси розвантажувального лікувального голодування, оновлюючого і відновлює природну роботу спадкового апарату, що очищає організм.

Людина, яка в останні півстоліття значно активізував свою діяльність і втручається не тільки в навколишній, але й мікросвіт, спровокував появу і розвиток дисбалансу між вірусами і мікробами на користь вірусів. З кожним роком цей дисбаланс збільшується, збільшуючи тим самим небезпеку ослаблення і навіть зникнення імунної системи людського організму, і, як наслідок, розвитку хронічних захворювань. Погіршення імунного бар’єру сприяє хімізація побуту людини, їжі, одягу, підвищення радіоактивного фону, обов’язкове проведення щеплень дітям з імунною системою, яка ще не зміцніла і т.д. Звичайно ж, всього цього є альтернатива, наприклад, розвантажувально-дієтична терапія – метод, значимість якого в сучасних умовах життя людини важко переоцінити.

Починати лікувальне голодування можна тільки після отримання лікарської консультації, адже підходить цей метод далеко не всім. Не варто забувати, що організм кожної людини індивідуальний.

Увага! Перед застосуванням даного методу обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем. Можливо саме для вашого організму даний метод застосовувати заборонено. Пам’ятайте, кожна людина індивідуальна.

Залишити відповідь