Жировик

Найбільш часто під поняттям «жировик» мають на увазі звичайну ліпому – як правило, підшкірну пухлина, що складається з клітин жирової тканини.

Симптоми жировика

Такі жировики виглядають як м’який рухливий вузлик, що не заподіює будь-яких незручностей. Як правило, вони турбують хворих тільки коли досягають великих розмірів і / або створюють косметичні незручності (особливо при локалізації жировика на обличчі).

Глибоко розташовані жировики зустрічаються досить рідко і важко піддаються діагностиці.

Множинні жировики в більшості випадків є ознакою деяких вроджених хвороб.

Деякі жировики включають в себе кровоносні судини і / або м’язові клітини. У цих випадках, а також при глибокому розташуванні жировика, його швидкому зростанні, спаяності з оточуючими тканинами і деяких інших ситуаціях потрібно більш ретельне обстеження для того, щоб виключити інші онкологічні захворювання.

Якщо структура жировика викликає хоча б найменші сумніви, обов’язково роблять пункцію з подальшим мікроскопічним дослідженням.

Методи лікування жировика

Жировик (ліпома) відноситься до одних з найбільш «вдячних» доброякісних пухлин в плані лікування. Традиційний метод лікування жировика – невелика, часто амбулаторна операція. Після видалення жировика залишається невелика ранка, зашита хірургічним швом. Якщо жировик знаходиться на обличчі, використовують косметичний шов.

Лікування жировика
Найпоширеніший метод лікування жировика – це хірургічне втручання

Ще один сучасний метод лікування жировик – лазерна операція. При цьому слідів від віддаленого жировика не залишається.

У будь-якому випадку, перед тим, як видалити жировик, необхідно упевнитися в його доброякісної природі і, визначивши можливі покази і протипокази, визначити найбільш підходящий метод видалення жировика. Важливо, що видалення жировика – медична процедура, яка повинна проводитися у відповідних умовах кваліфікованим персоналом.

Найбільш відомі народні методи – розтирання жировика гарячим баранячим жиром або сумішшю часнику з олією. Як стверджується, такі розтирання повинні викликати розсмоктування жировик. Офіційна медицина єдиним гарантує результат і безпечним з точки зору можливих наслідків методом лікування вважає видалення жировика.

Накопичений досвід боротьби з такою проблемою як жировик свідчить, що позбутися від нього засобами народної медицини неможливо, так як розсмоктатися липома сама собою не може.

Крім того, не варто ризикувати і ставити діагноз самостійно в такому важливому питанні. Справа в тому, що за цілком нешкідливий жировик можна прийняти схоже по проявах досить небезпечне новоутворення, зволікання в лікуванні якого може привести до серйозних наслідків.

Тому ще раз повторимося, що єдиний спосіб позбавлення від жировика – це радикальне хірургічне разом з капсулою видалення ліпоми. Якщо операція проведена непрофесійно або відбувається неповне видалення ліпоми, то можливі рецидиви (повторне утворення) ліпоми або її велике, численне розростання по підшкірної клітковини не локально, а по всьому організму, що носить назву ліпоматоз.

Наведена інформація не є рекомендацією до лікування жировика, а є коротким описом захворювання з метою ознайомлення. Не забувайте, що самолікуванням можна нашкодити своєму здоров’ю. При появі ознак хвороби або підозрі на неї необхідно негайно звернутися до лікаря. Будьте здорові.

Залишити відповідь