Дорсопатія

Дорсопатія – збірне поняття, що об’єднує більшість причин болю в тулуб, не пов’язаних з внутрішніми органами.

Причини розвитку та різновиди Дорсопатії

Дорсопатії викликані дегенеративними змінами хребетного стовпа. Вони включають в себе три групи захворювань: деформують Дорсопатії, викликають грубі анатомічні порушення цілісної структури хребта, спондилопатіїї (патологія окремих хребців) і дорсалгії (болі в спині, викликані порушенням будови і функцій некостних і допоміжних тканин, що формують і підтримують хребетний стовп).

Безпосередньою причиною виникнення болю при дорсопатіях можуть бути здавлювання корінців нервів, травмування оточуючих тканин (найчастіше кістковими відростками – остеофітами), безпосереднє роздратування спинного мозку і його оболонок сместившимися або зміненими структурами, утруднення кровотоку.

Група дорсопатій об’єднує такі захворювання, як сколіоз, протрузії і грижі міжхребцевих дисків, спондильоз, спондилоартроз, радикуліт, синдром хребетної артерії (в більшості випадків викликає стійку головний біль), остеохондроз і ряд інших захворювань.

При появі болю в спині і / або тулуб в першу чергу слід виключити патологію внутрішніх органів.

Дорсопатії характеризуються хронічним перебігом з явищами загострення больового синдрому.

Розрізняють (в залежності від локалізації) дорсопатіях поперекового, шийного, грудного відділів хребта.

Фактори ризику розвитку Дорсопатії

Провокують розвиток даного захворювання спадкова схильність, виробничі і в побуті статодинамічні перевантаження, захворювання травного тракту, відсутність регулярних занять фізкультурою, зловживання алкоголем, відсутність помірної фізичної активності, куріння ;, епізодичного плану значні фізичні навантаження для людей, які ведуть так званий «малорухливий спосіб життя »; порушення постави, часті простудні захворювання, ожиріння і деякі інші фактори.

Діагностування Дорсопатії

Цілеспрямований пошук проблем хребта починається зі звичайного рентгенологічного дослідження. Як правило, знімок робиться в прямій і бічній проекції. У деяких випадках цього виявляється досить для встановлення варіанту дорсопатії. Якщо діагноз викликає сумніви, то вдаються до більш точних методів – магнітно-резонансної або комп’ютерної томографії.

Діагностування дорсопатії
Для діагностування дорсопатії необхідно пройти рентгенологічне дослідження

Після встановлення точного діагнозу, вирішують питання про можливість, необхідність і обсязі лікування.

Методи лікування Дорсопатії

У переважній більшості випадків використовується базовий комплекс – лікувальна фізкультура, спеціальні масажі і нестероїдні протизапальні засоби (з метою знеболення і ліквідації запального процесу при його наявності).

Массаж при дорсопатії
Массаж – один з методів лікування дорсопатії

У ряді випадків може бути показано оперативне лікування. Як правило, при дорсопатіях операцію роблять при неефективності інших методів лікування і при запущених станах.

Слід пам’ятати, що до встановлення остаточного діагнозу категорично протипоказані високі навантаження на хребет, деякі види масажу, активні види спорту, частина фізіотерапевтичних методів.

Наведена інформація не є рекомендацією до лікування дорсопатії, а є коротким описом захворювання з метою ознайомлення. Не забувайте, що самолікуванням можна нашкодити своєму здоров’ю. При появі ознак хвороби або підозрі на неї необхідно негайно звернутися до лікаря. Будьте здорові.

Залишити відповідь