Серцево-судинна система

Серце і його електрична активність знаходяться в тісному взаємозв’язку, так званої нормальної серцевої діяльністю, за допомогою якої організм прагне захистити серце найкращим чином від побічних реакцій. Порушення серцевого ритму можуть бути як нормальними фізіологічними реакціями здорового серця, так і патологічними, потенційно небезпечними для життя станами через порушення гемодинаміки і раптової серцевої смерті.

Серце забезпечує циркуляцію крові в організмі

Серце являє собою двофазний електричний насос, призначений для циркуляції крові по організму. Анатомічно серце складається з чотирьох порожнин: правого і лівого передсердь і правого і лівого шлуночків. Права сторона серця перекачує кров в легені, а ліва сторона – на всю іншу частину тіла. Кров з виснаженого киснем організму з високим вмістом вуглекислого газу збирається в правому передсерді і потім передається в правий шлуночок, який при деякому ритмі виштовхує кров в легені, щоб збирати кисень і виділяти вуглекислий газ. Збагачена киснем кров повертається в ліве передсердя, звідки передсердний насос штовхає її в лівий шлуночок з певним ритмом. Лівий шлуночок набагато товщі правого, бо він повинен бути досить сильним, щоб кров поширювалася по всьому тілу.

Імпульси в серці

Початковий електричний імпульс, що генерується в передсердях, запускає роботу серцевого насоса, тим самим запускаючи процес перекачування крові і її циркуляції (циркуляції) по організму. Цей імпульс генерується спеціальною групою клітин, розташованих у верхній частині передсердя серця, які діють як автоматичний кардіостимулятор, від якого вони посилають електричний сигнал, який поширюється вздовж системи провідності (свого роду електричні провідники) в серцевому м’язі, що забезпечує узгоджену роботу і функцію серцевого насоса в певному фізіологічному темпі.

Лідером серця є Синусовий (синусно-передсердний) вузол розташований в порожнині правого передсердя, в зоні гирла верхньої порожнистої вени. Синусовий вузол генерує перший електричний імпульс і дозволяє серцю працювати скоординовано в певному ритмі. Ось чому Синусовий вузол вважається «природним стимулятором серця» серця. Ця функція кардіостимулятора починається з електричного імпульсу, який слід по проводять шляхах в стінках передсердя, які, подібно до дроті, проводять електричний імпульс до «розподільній коробці» міжпередсердями і камерами. Цей електричний сигнал викликає роздратування м’язових клітин обох передсердь з певною скоростью.В цьому вузлі в ритмі 60-80 в хвилину виникають імпульси, які викликають скорочення серцевого м’яза передсердя.

Захворювання серцево-судинної системи дуже небезпечні по трьох основних причин:

  1. Непередбачуваність нападу;
  2. Мінімум часу на виправлення ситуації;
  3. Відсутність кваліфікованого фахівця або медикаментозних препаратів в потрібний момент.

Захворювання серця

Існує величезна кількість способів профілактики серцево-судинних захворювань. При цьому, мова йде не тільки про серце, а й про всю систему:
В першу чергу – це правильне харчування (неправильне харчування призводить до ожиріння, яке і є найбільш поширеною причиною захворювань);
Спосіб життя – відсутність шкідливих звичок, регулярні фізичні вправи і ведення активного способу.
Регулярна профілактика – цей пункт стосується не тільки хвороб серця і судинної системи. В цілому, кожна людина повинна регулярно проходити медичне обстеження і в разі необхідності почати лікування, щоб попередити незворотні наслідки.

Залишити відповідь