Семпрекс

Семпрекс – представник антигістамінних препаратів. Гістамін виділяється у великій кількості в організмі при алергіях. Саме він викликає шкірні роздратування у вигляді свербежу та висипань, набряків шкіри і слизових. Препарат пригнічує дію гістаміну і прибирає алергічні симптоми.

Має профілактичну властивістю при розвитку алергічних реакцій. Ефективний засіб початкуюче діяти протягом півгодини-години в залежності від прийнятої дози. Відгуки, отримані після проведення експериментів, вказують на відсутність мутагенного і канцерогенного впливу, а також не впливають на фертильність.

Ця інструкція до Семпрекс носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Перед початком прийому препарату необхідно проконсультуватися з лікарем.

Показання до прийому Семпрекса

Застосування Семпрекса показано при ринітах алергічної етіології, включаючи полінози, гістамін-залежних дерматозах, включаючи алергічні захворювання шкірних покривів (симптоматичний дермографізм, хронічна і придбана ідіопатична кропив’янка, свербіж при атопічної екземі).

Протипоказання Семпрекса

Семпрекс протипоказаний при гіперчутливості до його компонентів трипролідин і акривастину, ниркової недостатності середнього та підвищеного ступеня тяжкості. Не рекомендується застосовувати Семпрекс в період вагітності та годування груддю. Відгуки про Семпрекс не містять інформації про клінічних даних щодо його застосування в ці періоди. Призначення Семпрекса можливо тільки в разі, коли позитивний ефект при лікуванні матері, вище потенційну небезпеку для плода.

Побічні ефекти Семпрекса

До побічної дії Семпрекса відносяться стан сонливості (порушення центральної нервової системи) і алергічні реакції різного ступеня тяжкості від шкірних висипань до анафілактичного шоку.

У разі появи ознак алергічної реакції на Семпрекс (відчуття стиснення в грудях, напади задухи, набряки повік, губ, особи, слизових оболонок ротової порожнини або мови, висипу або кропив’янки) необхідно припинити прийом препарату і терміново звернутися до лікаря.

Запобіжні заходи при прийомі Семпрекса

Для літніх людей не потрібно дотримуватися спеціальних запобіжних заходів, хоча в окремих випадках необхідно здійснювати контроль діяльності нирок.

Перестороги необхідно вжити при застосування Семпрекса в терапії дітей. На сьогоднішній день немає інформації про його використання в лікуванні дітей молодше 12 років.

Семпрекс не впливає на центральну нервову систему, хоча не виключена індивідуальна реакція на нього. Пацієнти повинні бути проінформовані про необхідність дотримання підвищеної обережності при керуванні транспортом і роботі з потенційно небезпечними механізмами. Седативний ефект може посилюватися при одночасному прийомі препарату і алкоголю або лікарських засобів володіють заспокійливою дією.

Відсутня інформація про прояви гострого передозування Семпрекса. Помірні симптоми передозування проявляються в порушеннях діяльності шлунково-кишкового тракту, сонливості і головного болю. Терапія при передозуванні симптоматична. Ефективна штучна блювота і шлунковий промивання.

Залишити відповідь