Калчек

Калчек – лікарський засіб з групи блокаторів кальцієвих каналів Діючою речовиною є амлодипін. Препарат відпускається за рецептом.

Інструкція до Калчеку свідчить, що він є похідним від дигидропиридина і належить до другого покоління антагоністів кальцію. Даний лікарський препарат характеризується судинорозширювальну (вазодилатирующим), антиангінальну, що знижують артеріальний тиск (гіпотензивний), спазмолітичну ефектами. Механізм дії Калчек грунтується на його здатності зв’язуватися з дигідропіридиновими рецепторами, і тим самим викликаним блокуванням кальцієвих каналів. Це викликає пригнічення і пригнічення потік іонів кальцію через ендоплазматичний мембрани в клітинах.

Лікарський засіб Калчек характеризується тривалим і переважно дозозалежний терапевтичний ефект. Даний засіб викликає зниження загального судинного периферичного опору, зменшує явища ішемії міокарда шляхом розширення просвіту периферичного відділу судинного русла, мало змінюючи при цьому частоту серцевих скорочень. Викликає препарат Калчек також і гальмування процесів агрегації тромбоцитів, збільшує також і швидкість клубочкової фільтрації в нирках.

Показання до прийому Калчека

Застосування Калчека показано при артеріальній гіпертензії (може застосовуватися в якості препарату для проведення курсу монотерапії або ж в комплексному лікуванні в комбінації з будь-якими іншими гіпотензивними медичними препаратами). Також Калчек використовується при лікуванні стенокардії стабільної форми, стенокардії вазоспастичну (так звана стенокардія Принцметала), при ішемічній хворобі серця, що є ангиографически підтвердженої, а також при серцевій недостатності хронічної або зниженою фракції викиду.

Лікарський засіб Калчек може застосовуватися для лікування вищеперелічених патологій у пацієнтів, які мають резистентність (несприйнятністю) до проведеного курсу лікування нітратами або бета-адреноблокаторами.

Протипоказання Калчека

Застосування Калчека протипоказано при вагітності, гострій фазі інфаркті міокарда, під час годування грудьми, непереносимості або алергічних реакціях на будь-які дигідропіридини, гіпотензії (сильно зниженому артеріальному тиску), шокових станах.

З особливою обережністю застосовувати препарат Калчек необхідно при порушеннях функції печінки, серцевої недостатності, аортальному стенозі, а також в дитячих вікових групах.

Побічні ефекти Калчека

Відгуки про Калчеке свідчать, що його застосування може спричинити виникнення втоми, підвищеної стомлюваності, астенії, запаморочення, перепадів настрою, сонливості, розладів зору, порушення травлення, головних болів, диспепсії, явищ метеоризму, гіперплазії ясен, відчуття серцебиття, порушень серцевого ритму, набряку щиколоток, алергічних реакцій. Також застосування лікарського препарату Калчек може супроводжуватися такими побічними реакціями, як шкірний висип, відчуття свербіння.

Запобіжні заходи при прийомі Калчека

Інші препарати з групи антагоністів кальцію мають здатність викликати посилення терапевтичної дії. Препарат Індометацин здатний зменшувати гіпотензивний ефект.

Залишити відповідь