Визначення терміну вагітності

Дата початку відліку процесу виношування дитини важлива для лікарів, щоб вести спостереження, коригувати прогрес, відзначати відхилення. Тому визначення терміну вагітності приділяють стільки уваги. Він має значення для багатьох процедур, які призначають гінекологи, тому що вони результативні тільки на певному етапі. На практиці застосовують кілька методів визначення терміну вагітності, про порядок їх проведення ви дізнаєтеся зі статті. Також будуть розглянуті причини відмінностей між ними.

Відмінності акушерського і реального терміну вагітності

З одного місяця до іншого в організмі жінки відбуваються одні й ті ж процеси: кровотеча – дозрівання фоллікула- овуляція – рух до матки – відмирання або імплантація заплідненого жовтого тіла – початок чергової менструації, якщо нічого не сталося. У певної категорії це спостерігається із завидною регулярністю, у решти відрізняється на декілька днів, у третіх відбувається хаотично. Навіть остання лютеїновая фаза, що характеризується відносною стабільністю періоду, має інтервал можливої ​​тривалості 10-12 днів.

Крім того, на репродуктивні процеси в жіночому організмі впливає майже все, що відбувається навколо, всередині, що збільшує ймовірність стрибків дат. Однак з точки зору еволюції плода кожен день має значення. Тому так важливо спостерігати за розвитком запліднення з максимальною точністю.

Навіть при стабільному менструальному циклі не можна знати час дозрівання жовтого тіла. Вона зберігає здатність до запліднення 12-36 год, тому, коли це станеться, невідомо. Крім того, факт злиття чоловічої і жіночої клітини ще не означає початок вагітності. Для цього зиготі потрібно подолати шлях з фаллопієвих труб в матку і потрапити в ендометрій. Він займає 7-12 днів від настання овуляції. З цього моменту починається реальний відлік протікання.

Оскільки точно встановити час, коли це сталося, неможливо, гінекологи ведуть рахунок від старту останніх місячних. Ця дата відома зі слів жінки, хоча не завжди вона прагне її запам’ятати. Решта прийоми визначення точного терміну вагітності використовують, якщо:

 • критичних днів давно не було через грудне вигодовування, аборт;
 • тривалість циклу нерегулярна;
 • число, коли почалася кровотеча, жінка не пам’ятає.

Як визначити термін по циклу

День, коли починається чергове кровотеча, використовується в лікарській практиці для характеристики різних станів. Ця інформація цікавить медиків, коли ви приходите з позитивним тестом на зачаття.

Акушерський спосіб обчислень використовує інформацію про менструації. Щоб розрахувати термін вагітності за місячними, потрібно згадати, як і коли проходили останні місячні. Від цієї дати визначають дату появи чада на світло, час виходу в декретну відпустку.

Термін вагітності по місячних
Визначити термін вагітності можна по останніх місячних

За встановленою методикою тривалість виношування встановлюють в розмірі 280 днів. Це становить 40 тижнів, 10 місячних або 9 календарних місяців (з додаванням 7 днів). Спрощує розрахунки календар і така хитрість:

Дата початку останньої менструації + 7 днів – 3 місяці = час народжувати

Протягом періоду він коригується на підставі схожих методів. Однак для лікарів термін вагітності за останніми місячним залишається точкою відліку.

Цей спосіб виник давно, коли людству ще не були відомі сучасні технології, які дозволяють детальніше проаналізувати вік плоду. Незважаючи на їх застосування, відправним пунктом і першим питанням, яке ви почуєте від гінеколога, буде цей.

В інтернеті пропонують відвідати сайти з онлайн-калькуляторами, які виконують розрахунки дати, інтервалу пологів, почала декрету, кількості тижнів, виходячи з дати останніх регул.

Застосування експрес-тесту для визначення терміну

Дізнатися, скільки часу ви вже носите під серцем малюка, допустимо при домашніх умовах. У цьому допоможе експрес-тест на вагітність з визначенням терміну. Він відрізняється від звичайного наявністю цифрового табло; тим, що не тільки встановить факт цікавого положення, а підкаже, скільки це вже триває.

Користуватися системою потрібно, дотримуючись інструкції, що додається. Зазвичай для такого приладу підходять 2 способи:

 • потримати кінчик під струменем сечі протягом 5 секунд;
 • заповнити нею баночку, потім занурити смужку на 20 секунд.

Виробники рекомендують проводити діагностику вранці, тому що в цей час концентрація хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ) максимальна, вміст хімічних речовин, здатних спотворити результат, мінімально. Попередньо необхідно відмовитися від вживання важкої їжі, алкоголю.

Потім необхідно покласти тест на серветку, дочекатися підсумків на табло. Якщо ви вагітні, індикатор покаже знак «+», через кілька миттєвостей цифра видасть вам реальну тривалість. Вона буде відрізнятися від того, який скажуть в гінекології, тому що інтерпретує рівень ХГЧ по зачаття.

Однак у цієї системи є недолік – семиденний період вказуються на ньому тільки до 3. Якщо ви виношуєте немовляти довше, табло продемонструє вам число 3+. Знайдуться люди, незгодні з твердженням про мінуси апарату. Це великий плюс для визначення терміну вагітності до затримки, з сьомого дня після зачаття.

Здача крові на ХГЧ

Після імплантації плід починає активно продукувати ХГЧ. На визначення терміну вагітності цей фактор відіграє одну з головних ролей, тому необхідно здати аналіз крові. Його концентрація тут набагато інформативніше, ніж в сечі, тому що починає рости з перших миттєвостей після впровадження жовтого тіла високими темпами. Кров реагує на речовину раніше.

З боку гінекологічного прогресу важливою одиницею став β-ХГЛ. За нормою він повинен зростати до 11 тижні, потім падати. Недостатність дозволяє говорити про патологіях розвитку ембріона. Ця проба відкриє вам, скільки тижнів пройшло від зачаття.

Якщо ви не вагітні, результат не повинен перевищувати позначку 5. Рівень ХГЛ відповідає такій тривалості від моменту впровадження в матку:

Значення, мед / млкількість тижнів
≥251-2
≥1012-3
≥11103-4
≥25604-5
≥231005-6
≥273006-7
≥209007-11
≥614011-16
≥472016-21
≥2700від 21
≤7810039

Здавати кров бажано починати з 7 дня від зачаття. Підготовка до аналізу полягає у відмові від фізичних, емоційних навантажень, жирної, копченої, смаженої, консервованої їжі за день до нього, повної відсутності їжі з ранку.

Помилки діагностики можливі при окремих видах пухлини або гормональному лікуванні. Цей прийом використовують для оцінки вад розвитку на ранніх фазах.

Визначення терміну вагітності за УЗД

Ультразвукове дослідження показує різні характеристики прогресування плода. Для кожного періоду встановлені нормативи.

УЗД використовують для визначення вагітності на ранніх термінах, щоб підтвердити сам факт, прикріплення плоду в матці. Під час першого обов’язкового скринінгу, коли ембріону 10-12 тижнів, змиритися довжина від тім’я до куприка по місцях, які виступають. Величина відповідає такому проміжку:

Розмір ембріона, ммТривалість положення, тижнів
0,32
0,4-0,63
0,7-0,84
0,9-1,35
1,4-1,96
2-2,77
2,8-2,98
4,1-4,69
4,7-5,510
5,6-6,911

Для цього часто застосовують вагінальний датчик. Отримані результати порівнюють з встановленими акушерським способом, роблять висновки про хід протікання виношування. Якщо розбіжності налічують більше 14 діб, відхилення можуть показувати аномалії розвитку.

Раннє УЗД продемонструє, скільки дітей у вас всередині, чи життєздатний плід, де прикріпився, як розвивається. На інтервалі 11-14 тижнів до уваги беруть Воротничковая простір. Потім до 33 періоду уточнення проводять за параметрами:

 • біпаріетальному розміром – довжині черепа на відрізку двох найпомітніших місць тім’яних кісток;
 • лобно-потиличного розміру – вимірюють 2 позиції, які знаходяться один від одного найдалі;
 • окружності голови;
 • діаметру грудної порожнини;
 • відрізку кістки на стегні;
 • діаметру, окружності черевної порожнини.

Що стосується труднощів використовують показники:

 • висота стояння матки;
 • ступінь зрілості плаценти;
 • як виявляється життєдіяльність ембріона.

У третьому триместрі співвідношення між параметрами плода, виявленими за допомогою УЗД, і нормативами зі спеціальних таблиць дає можливість виявити відставання в розвитку дитини. Для цього проводять завмер і оцінку відповідності головки, живота.

Дослідження на основі ультразвуку здатне помилятися під впливом об’єктивних чинників. Так, діти часто розвиваються по-різному. Цілком здоровий малюк вагою 3 кг буде виглядати на тлі чотирикілограмовий кволим. Виходячи з цього, на пізніх етапах метод швидше використовують для оцінки ймовірності вад, ніж для тлумачення проміжку, на якому ви перебуваєте.

Гінекологічний огляд

Одним з методів констатації тривалості положення визнаний огляд лікаря. Починається він з спостереження за зовнішніми проявами.

Гінекологічний огляд
Гінекологічний огляд

Так, у вагітних жінок набрякають зовнішні статеві органи. Обидва види статевих губ ущільнюються, перестають бути еластичними.

З цервікального каналу виділяється слиз, яка стає в’язкою, прозорою. Змінюється забарвлення стінок піхви, він набуває бордовий або синюшного відтінку. Ручне обстеження внутрішніх статевих органів показує, що вони збільшилися, відрізняються за формою. Задній звід піхви вирівнюється. Піхвові дослідження покаже, що на 6 тижні утроба порівнянна за розміром з курячим яйцем, на 10 – з гусячим.

Проводиться огляд молочних залоз. Завдяки припливу крові вони стають більшими, чутливіші.

З 42 діб чутно, як б’ється серце майбутнього малюка. До 20 тижні цей параметр оцінюють за допомогою УЗД, потім через стетоскоп.

В кінці першого триместру можна проводити огляд з метою спостереження за висотою матки, місцем прикріплення ембріона. Лікар обмацує дно, розраховує співвідношення з мечовидним відростком на грудині, виставляє відповідний час. Паралельно проводиться оцінка тонусу, щоб виключити загрозу викидня. Важливу роль в діагностиці грає оцінка положення і перед частини немовляти.

У другу половину розвитку лікар вимірює сантиметровою стрічкою довжину матки.

Висота, смперіод вагітності
1220
≤2024
≤2628
≤3032
≤3636

Показником також служить те, коли жінка вперше відчує, як ворушиться дитя. Зазвичай це відбувається на 18-20 тижні. Однак ця цифра демонструє не зовсім точний результат, тому що у різних людей відчуття відрізняються. Деякі починають відчувати дитинча набагато раніше. Іноді їх плутають з газами, які бродять в кишечнику.

Якщо ви не впевнені щодо терміну вагітності, або хочете знати його якомога точніше, скористайтеся одним із способів для визначення. Але необхідно пам’ятати, що медики віддають перевагу перевіреним способом – по початку циклу з коригуванням на УЗД і за рівнем ХГЛ.