Німотоп

Німотоп – лікарський засіб, що є блокатором кальцієвих каналів, що надає переважне вплив на судини в головному мозку. Препарат відпускається з аптечної мережі за рецептом.

Інструкція до німотоп свідчить, що діючою речовиною даного препарат є Німодіпін, що володіє високоселективним спазмолітичну впливом по відношенню до судин головного мозку. Медичний препарат Німотоп має здатність запобігати або усувати звуження судин, спровоковані різними вазоактивними хімічними та біологічними речовинами (наприклад, простагландинами і серотоніном).

Нимодипин, в складі препарату Німотоп, впливає на пов’язані з кальцієвими каналами особливі рецептори в кровоносних судинах головного мозку, надаючи, таким чином, виражене захисне вплив на нервові клітини, викликаючи стабілізацію їх функції і покращуючи кровопостачання головного мозку. Також лікарський засіб Німотоп здатне покращувати переносимість ішемії нейронами (нервовими клітинами), і при цьому не відбувається розвитку “синдрому обкрадання”. Фармакологічний засіб Німотоп здатне сприятливо впливати при наявних розладах і порушеннях пам’яті, концентрації уваги у хворих з порушеннями мозкових функцій. При цьому відбувається виражене поліпшення особистісних, поведінкових реакції і результати функціональних, психометричних тестів.

У пацієнтів з наявними гострими порушеннями мозкового кровообігу препарат Німотоп викликає розширення мозкових кровоносних судин, сприяючи поліпшенню процесу мозкового кровотоку. Німотоп здатний значно знижувати частоту ішемічних ушкоджень в головному мозку і рівень смертності пацієнтів з супутніми субарахноїдальними крововиливами.

Показання до прийому Німотопу

Застосування Німотопу в формі таблеток показано при спазмах судин в головному мозку на тлі наявного субарахноїдального крововиливу, яке викликане розривом аневризми (застосовується тільки після попереднього проведення терапії шляхом введення внутрішньовенно розчину для інфузій). Також даний лікарський засіб застосовується при виражених порушеннях функцій мозку у хворих похилого віку (при явищах зниження пам’яті або концентрації уваги, емоційної нестійкості).

Розчин для інфузій Німотоп застосовується для проведення профілактики та лікування ішемічних неврологічних патологій і розладів, викликаних спазмом судинного русла в головному мозку на тлі наявного субарахноїдального крововиливу через розрив аневризми.

Протипоказання Німотопу

Застосування Німотопу протипоказано при віці до 18 років, підвищеної чутливості до компонентів, при тяжких порушеннях роботи і функцій печінки (наприклад, при цирозі печінки), при одночасному призначенні з рифампіцином або протиепілептичними лікарськими препаратами (фенобарбіталом, карбамазепіном, фенітоїном), при вагітності, в періоді лактації.

Побічні ефекти Німотопу

Відгуки про німотоп свідчать, що його застосування може викликати виражене зниження артеріального тиску, тахікардія або брадикардія, блювання, біль в епігастральній ділянці, симптоматику порушень діяльності центрального відділу нервової системи.

Також препарат Німотоп викликає алергічні реакції, зниження артеріального тиску, припливи крові до обличчя, брадикардія, тахікардія, відчуття жару, підвищену пітливість, посилення серцевої недостатності, ішемію міокарда, периферичні набряки, диспепсичні розлади, нудоту, сухість у роті, запаморочення, головний біль, порушення функції нирок, висипання на шкірі.

Залишити відповідь