Обзидан

Обзидан (Obsidan) – лікарський препарат пролонгованої дії з групи β-адреноблокаторів, основним активним компонентом якого виступає пропранолол. Основні терапевтичні властивості даного препарату – антіангинальноє, гіпотензивну і антиаритмічну. При прийомі препарату Обзидан відбувається блокування β-адренорецеторов, що призводить до пригнічення провідності симпатичної імпульсації і процесів збудливості в серці, що знижує в свою чергу скоротність міокарда і урежаєт частоту серцевих скорочень. Величина серцевого викиду при лікуванні препаратом Обзидан і потреба міокарда в кисні істотно знижуються.

У першу добу терапії лікарським засобом Обзидан загальний периферичний судинний опір збільшується, проте через 2-3 доби повертається в початковий стан, а потім при тривалому застосуванні препарату знижується. Гіпотензивний ефект препарату Обзидан пояснюється зменшенням хвилинного обсягу кровообігу, впливом на ЦНС, впливом на симпатичну стимуляцію периферичних судин, а також зниженням гиперсекреции реніну. Стабільне зниження цифр артеріального тиску у хворих спостерігається вже через два тижні після початку лікування даним препаратом.

Антиангінальний ефект препарату Обзидан обумовлений зниженою потребою міокарда в кисневому забезпеченні. Зниження частоти скорочень сприяє поліпшенню перфузії міокарда. Антиаритмічний ефект Обзидан досягається усуненням факторів підвищеної активної стимуляції симпатичної нервової системою, винятком тахікардії, зменшенням впливу ектопічних водіїв серцевого ритму і уповільненням атріовентрикулярного проведення. Це зменшує ішемію міокарда, розвиток інфаркту. Застосування Обзидан сприяє попередженню головного болю центрального генезу, так як препарат впливає на церебральні артерії і зменшує їх виражене розширення.

Показання до застосування Обзидану

Препарат Обзидан застосовують при захворюваннях серця і супроводжує їх судинної патології – стенокардії напруги, прогресуючої стенокардії, артеріальної гіпертензії, інфаркті міокарда з показниками систолічного тиску вище 100 мм рт. ст., безбольової ішемії міокарда, мерехтінні передсердь, гіпертрофічній кардіоміопатії. Синусова тахікардія, в тому числі спостерігається при тиреотоксикозі, пролапс мітрального клапана, дистонія нейроциркуляторна є показаннями до призначення Обзидан. Відгуки про обзиданом фахівців, які використовують препарат в акушерській практиці, кажуть про його ефективному застосуванні при первинній слабкості пологової діяльності за рахунок здатності підсилювати скорочення матки.

Протипоказання Обзидану

При прийомі препарату Обзидан існують протипоказання, які обмежують його прийом. Перш за все, до них відносяться: підвищена чутливість організму пацієнта до компонентів Обзидан, II і III ступеня блокада атріовентрикулярна, синдром слабкості синусового вузла, брадикардія при показниках менше 55 ударів в хвилину, артеріальна гіпотонія, шок кардіогенний. Бронхіальна астма також є прямим протипоказання до призначення препарату Обзидан, так як при його прийомі значно підвищується тонус бронхів.

Відносними протипоказаннями, обмежують прийом препарату Обзидан, є хронічний бронхіт, цукровий діабет, псоріаз в стадії загострення. При вагітності препарат можна застосовувати тільки в тих випадках, коли ризик порушення здоров’я матері перевищує потенційно можливий ризик для плоду – затримку внутрішньоутробного розвитку. В період лікування препаратом Обзидан грудне вигодовування (період лактації) необхідно припинити.

Побічні ефекти Обзидану

Прийом препарату Обзидан вимагає постійного лікарського контролю.

Інформації, яку містить інструкція до обзиданом мало для призначення препарату. При прийомі даного препарату можливий розвиток з боку ЦНС деяких побічних ефектів – від підвищеної стомлюваності до галюцинацій, парестезії і втрати пам’яті, іноді спостерігаються небажані реакції з боку органів чуття. Найбільш вимагають лікарського контролю є побічні з боку серцево-судинної системи ефекти – порушення провідності, блокади, аритмії, а також порушення периферичного судинного опору і ін. Дихальна і травна система також мають ряд побічних дій на прийом Обзидан – диспепсичні явища, порушення функцій печінки, ларингоспазм, бронхоспастический синдром.

Щоб уникнути побічних ефектів, необхідно проконсультуватися у фахівця про курс терапії і індивідуальної терапевтичної дозі лікарського засобу Обзидан.

Що таке Обзидан?

Обзидан - це лікарський препарат, який використовується для лікування артеріальної гіпертензії, стенокардії, аритмії та інших серцево-судинних захворювань.

Які можуть бути показання до застосування Обзидану?

Обзидан може бути призначений для лікування артеріальної гіпертензії, стенокардії, аритмії та інших серцево-судинних захворювань.

Які побічні ефекти можуть виникати при прийомі Обзидану?

При прийомі Обзидану можливі такі побічні ефекти, як втома, запаморочення, брадикардія, бронхоспазм, нудота, діарея та холодні кінцівки.

Залишити відповідь