Енам

Енам – лікарський препарат, який належить до групи інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту з виражену гіпотензивну дію.

Який чинить лікувальний ефект препарату Енам пов’язаний зі зменшенням кількості синтезованого ферменту ангіотензину другого типу з ангіотензину першого типу. Дане зниження викликає зменшення продукції гормону альдостерону викликаючи зниження судинного опору, артеріального тиску, загальної навантаження на міокард.

До позитивних ефектів препарату Енаму відноситься його здатність продовжувати терапевтичне дію діуретиків, запобігаючи розвитку гіпокаліємії і гіперхолестеринемії. Відгуки про Енам свідчать, що при тривалому курсовому лікуванні цим препаратом спостерігається гіполіпідемічний дію (знижується концентрація ліпідів в крові.)

При застосуванні Енаму не відбувається підвищення артеріального тиску безпосередньо після скасування прийому препарату, і не відбувається розвиток синдрому відміни. Препарат має слабку діуретичну дію. Енам зазвичай дуже добре переноситься приймають його пацієнтами, покращуючи якість життя, і не надаючи негативного впливу на пам’ять, сприяючи підвищенню працездатність хворих.

Показання до прийому Енаму

Застосування Енаму показано при лікуванні артеріальної гіпертензії різного етіологічного походження, есенціальною артеріальною гіпертензії, ренальної (ниркової) артеріальної гіпертензії, дисфункції лівого шлуночка серця. Також Енам може використовуватися при серцевій недостатності I-III ступеня, перенесеному інфаркті міокарда в осіб з артеріальною гіпертензією, при діабетичної нефропатії, хронічно протікає серцевої недостатності, ниркової недостатності у хворих з артеріальною гіпертензією.

Протипоказання до прийому Енаму

Використання лікарського препарату Енам протипоказано при гіперкаліємії, двосторонньому або односторонньому стеноз ниркових артерій, вагітності, порфірії, гиперальдостеронизме, лактації, чутливість до фармакологічних препаратів-інгібіторів АПФ. Протипоказаний одночасний прийом Енаму з препаратами иммунодепрессантами і салуретиками а також при попередньому розвитку ангіоневротичного набряку у хворих, після застосування препаратів іАПФ.

Побічні ефекти Енаму

Відгуки про Енам свідчать, що його примі може викликати появу надлишкового зниження артеріального тиску, поява болів, розвиток ортостатичний колапс, серцебиття, непритомності, появи головного болю і запаморочення. Також може спостерігатися поява непродуктивного сухого кашлю, алергічних реакцій, задишки, бронхоспазму, порушення функції нирок, шкірної висипки, зниження лібідо, синдрому Стівенса-Джонсона, порушень слуху і зору

Запобіжні заходи при прийомі Енаму

З обережністю слід застосовувати Енам у хворих з нирковою недостатність, протеїнурією, при дієті з обмеженням споживаної кухонної солі, супутніх системних патологіях сполучної тканини, у хворих на гемодіалізі, а також у віці старше 65 років.

Застосування препарату слід проводити щодня, в один і той же час.

Залишити відповідь