Кровотеча зовнішня, венозна

  • Викликати бригаду швидкої допомоги, лікаря або будь-якого медичного працівника.
  • Надати кінцівкам з венозним кровотечею високе становище.
  • Виконати накладення на рану сухий, що давить, зупинити кровотечу.
  • При відсутності будь-якого здавлювання і сильно вираженій кровотечі – кровоточить, притиснути пальцем.
  • Виміряти артеріальний тиск і пульс у потерпілого.

Причини венозної зовнішньої кровотечі

Найбільш часто, венозні зовнішні кровотечі є травматичними – тобто викликаними пошкодженням венозних судин при травмуючим впливі на тканини.

Симптоми венозної зовнішньої кровотечі

При венозних кровотечах з рани витікає кров темного кольору, повільним струменем. Венозна кров ненасичених киснем, тому характеризується темним забарвленням, виливається з рани безперервно і рівномірно. Для зовнішнього венозного кровотечі характерно повільне витікання венозної крові. У разі поранення вен великого діаметра з підвищеним тиск, кров може витікати невеликим струменем, але зазвичай не пульсує. У вкрай рідкісних випадках можливе спостереження легкої пульсації, обумовленої передачею пульсової хвилі з артеріальних судин, що проходять поруч з пошкодженої веною. Поранення вен Курна діаметра небезпечно розвитком такого ускладнення, як повітряна емболія судин серця або мозкових судин.

Венозна кровотеча з великих вен представляє велику небезпеку для життя людини через швидкої крововтрати і можливості розвитку повітряної емболії.

Перша допомога при венозній зовнішній кровотечі

Перша допомога при зовнішніх венозних кровотечах передбачає швидке застосування давить, холоду на місце пошкодження і надання піднесеного положення кінцівки з венозним кровотечею.

Найбільш ефективною є зупинка венозного зовнішньої кровотечі еластичною пов’язкою. На кровоточить пошкоджену ділянку спершу накладається чиста марлю, поверх якої укладається нерозгорнуті бинт або складена в кілька разів марля, (при відсутності останнім можна використовувати складений чисту хустку). Застосовані давить діє в якості вираженого давить чинника, який викликає притискання зяючих кінців пошкоджених венозних судин. При застосуванні давить до рани просвіти пошкоджених венозних судин стискаються, і зовнішня кровотеча припиняється.

У разі, коли під рукою немає, що давить, а зовнішнє венозна кровотеча з пошкоджених венозних судин все є вираженим і сильним, то кровоточить, потрібно притиснути пальцями. У разі венозних кровотеч з вен верхньої кінцівки в ряді випадків досить просто надати кінцівки підняте положення. Однак, в обох випадках потім слід накласти на ранову ділянку, що давить.

Накладення пов’язки, що давить завжди є єдиним ефективним методом для тимчасової зупинки зовнішніх кровотеч з ран, які є розташованими на тулуб (наприклад, в поперековій і сідничної областях), а також на волосистій частині голови.

Накладення джгута при венозних кровотечах зазвичай не практикується.

Що таке венозна кровотеча?

Венозна кровотеча - це витікання крові з вени, що має темний колір і витікає повільно, без пульсації.

Які можуть бути причини венозної кровотечі?

Причинами венозної кровотечі можуть бути травма, розрив вен, варикозне розширення вен, порушення згортання крові або патології венозних.

Які ознаки венозної кровотечі?

Ознаками венозної кровотечі є темний колір крові, що витікає з рани повільно, без пульсації.

Як надати першу допомогу при венозній кровотечі?

При венозній кровотечі необхідно накласти на рану чисту пов'язку, що давить, і підняти кінцівку вище рівня серця та негайно звернутися до медичного закладу для отримання професійної допомоги.

Залишити відповідь