Кровотеча зовнішня, венозна

  • Викликати бригаду швидкої допомоги, лікаря або будь-якого медичного працівника.
  • Надати кінцівкам з венозним кровотечею високе становище.
  • Виконати накладення на рану сухий, що давить, зупинити кровотечу.
  • При відсутності будь-якого здавлювання і сильно вираженій кровотечі – кровоточить, притиснути пальцем.
  • Виміряти артеріальний тиск і пульс у потерпілого.

Причини венозної зовнішньої кровотечі

Найбільш часто, венозні зовнішні кровотечі є травматичними – тобто викликаними пошкодженням венозних судин при травмуючим впливі на тканини.

Симптоми венозної зовнішньої кровотечі

При венозних кровотечах з рани витікає кров темного кольору, повільним струменем. Венозна кров ненасичених киснем, тому характеризується темним забарвленням, виливається з рани безперервно і рівномірно. Для зовнішнього венозного кровотечі характерно повільне витікання венозної крові. У разі поранення вен великого діаметра з підвищеним тиск, кров може витікати невеликим струменем, але зазвичай не пульсує. У вкрай рідкісних випадках можливе спостереження легкої пульсації, обумовленої передачею пульсової хвилі з артеріальних судин, що проходять поруч з пошкодженої веною. Поранення вен Курна діаметра небезпечно розвитком такого ускладнення, як повітряна емболія судин серця або мозкових судин.

Венозна кровотеча з великих вен представляє велику небезпеку для життя людини через швидкої крововтрати і можливості розвитку повітряної емболії.

Перша допомога при венозній зовнішній кровотечі

Перша допомога при зовнішніх венозних кровотечах передбачає швидке застосування давить, холоду на місце пошкодження і надання піднесеного положення кінцівки з венозним кровотечею.

Найбільш ефективною є зупинка венозного зовнішньої кровотечі еластичною пов’язкою. На кровоточить пошкоджену ділянку спершу накладається чиста марлю, поверх якої укладається нерозгорнуті бинт або складена в кілька разів марля, (при відсутності останнім можна використовувати складений чисту хустку). Застосовані давить діє в якості вираженого давить чинника, який викликає притискання зяючих кінців пошкоджених венозних судин. При застосуванні давить до рани просвіти пошкоджених венозних судин стискаються, і зовнішня кровотеча припиняється.

У разі, коли під рукою немає, що давить, а зовнішнє венозна кровотеча з пошкоджених венозних судин все є вираженим і сильним, то кровоточить, потрібно притиснути пальцями. У разі венозних кровотеч з вен верхньої кінцівки в ряді випадків досить просто надати кінцівки підняте положення. Однак, в обох випадках потім слід накласти на ранову ділянку, що давить.

Накладення пов’язки, що давить завжди є єдиним ефективним методом для тимчасової зупинки зовнішніх кровотеч з ран, які є розташованими на тулуб (наприклад, в поперековій і сідничної областях), а також на волосистій частині голови.

Накладення джгута при венозних кровотечах зазвичай не практикується.

Залишити відповідь