Алкоголізм – причини, методи лікування

Алкоголізм викликає сімейні проблеми і труднощі в професійному середовищі. Це явище з багатофакторними детермінантами, яке робить як профілактику, так і лікування алкоголізму справжнім викликом для цивілізації, а сам алкоголь є найпоширенішою психоактивною речовиною. Алкоголізм є досить частою причиною розриву стосунків і зниження рівня соціального і професійного життя.

Що таке алкоголізм?

Існує багато визначень алкоголізму. Одна з них полягає в тому, що алкоголізм — це хронічне прогресуюче захворювання, яке характеризується залежністю від спиртних напоїв. Залежність – це стан, при якому людина, що втягнута в неї, втрачає свободу вирішувати щодо себе. Зазвичай вона втрачає здатність логічно мислити.У сфері взаємин з іншими людьми алкоголік зазвичай діє вибірково: він переважно плекає ті контакти, які дозволять йому вживати або навіть приєднуватися до спільного пиття. Читайте про лікування алкоголізму в наркологічному центрі ВітаКод у Львові там.

Люди з алкогольною залежністю також схильні маніпулювати людьми, які не вживають алкоголь. Зазвичай вони потрібні лише для того, щоб випити, позичити суму грошей, забезпечити алібі. Для людини, залежної від алкоголю, найважливішими є ті, хто зберігає віру в те, що з ним нічого поганого не відбувається. Алкоголік (знаючи, що він не контролює своє пиття і не пам’ятає, що робив учора) люто демонструє свою нібито свободу. Робить це всіляко, найчастіше вживаючи алкоголь – таким чином він доводить, що прийняв таке рішення і здійснить свій намір, адже «він сам собі господар», «ніхто йому не буде диктувати». » і «тут він вирішує».

Методи лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму є тривалим процесом і цілком можливе лише за повною згодою хворого. Першим етапом лікування є детоксикація, іншими словами детоксикація – це звільнення організму від алкогольних токсинів. Це також етап, який перевіряє міцність рішень алкоголіка, що бажає одужати. Багато людей закінчують терапію на цьому етапі, не бажаючи до неї повертатися.

Після детоксикації необхідна підтримка психотерапевта. Психотерапія алкоголіків виконує підтримуючу і реконструктивну функції. Соціальна терапія також є важливою для полегшення «реінтеграції» алкоголіка в суспільство. Іноді пацієнта, який проходить психотерапію, додатково підтримують препарати, що сприяють відмові від алкоголю, гальмують психічні чи соматичні ускладнення.

Кодування від алкоголізму за методом Довженка

Сеанс кодування надає психологічний і гіпнотичний вплив на підсвідомість пацієнта. Викликає деякий час байдужість до алкоголю, показує переваги тверезого способу життя, після чого тяга до алкоголю у клієнта зменшується, а потім повністю зникає. Метод Довженка не вимагає занурення клієнта в стан глибокого гіпнозу в класичному розумінні. Подібний метод не шкідливий для здоров’я, нормалізує розум і функції нервової системи, зміцнює організм.

Кодування алкоголізму
Кодування від алкоголізму

В процесі кодування, терапевт чітко і емоційно, наводячи конкретні приклади, простою мовою розповідає про шкідливий вплив алкоголю на організм, його руйнівну дію і поступово спрямовує увагу клієнта в область роздумів про лікування. Після чого, лікар інформує пацієнта про те, що з ним може статися, якщо протягом кодового періоду буде вжито алкоголь (випадково чи навмисно). Клієнт, який порушив правила, тобто «порушив код», може відчути нудоту, нестримну блювоту та інші серйозні наслідки.

Кодування від алкоголізму виконується протягом обмеженого періоду часу. Терапевт діє відповідно до очікувань клієнта. Це може бути один, три, п’ять років або довічно. Буває, що 1 рік кодування від алкоголізму означає, що людина, яка звикла до стану тверезості, навчилася відмовлятися від алкоголю і назавжди кинула пити.