Як вибрати зручний прогулянковий інвалідний візок

Інвалідне крісло є важливим пристроєм для людей з обмеженими можливостями. Адже воно дозволяє їм змінювати локації, а не бути зачиненим у стінах однієї кімнати.

Так само, як і взуття здорових людей ділиться на вуличне і домашнє, інвалідні візки також мають різне призначення. Так, для пересування у приміщеннях використовуються моделі, оснащені суцільнолитими шинами. Вони менше шкодять килимовим покриттям, підлозі. А от для вуличних поїздок більше підходить медтехніка з пневматичними колесами. Вона має амортизуючі властивості, тому пересування на ній по нерівних поверхнях значно комфортніше.

Через брак фінансів не кожен може придбати хворій людині або похилого віку окремі коляски для дому й вулиці. Тому виробники пропонують до уваги й універсальні моделі з колесами, властивості яких усереднені.

інвалідний візок

Як визначитися з зовнішніми розмірами конструкцій

Інвалідний візок активного типу повинен вільно проходити крізь отвори дверей і бути максимально зручним для користувача. Його зовнішні розміри визначаються за найвіддаленішими точками засобу.

Ширина дверного отвору не має дорівнювати або перевищувати показники візка усього на 1-2 см. У такому випадку користувачу проявити неабияку спритність, щоб переїхати з однієї кімнати до іншої. В ідеалі різниця між показниками повинна становити хоча б 10 см.

Довжина конструкції в цілому не перешкоджає проїзду між кімнатами. Але через велику довжину зменшується маневреність коляски.

Визначаємося з внутрішніми габаритами інвалідного крісла

Неправильний розмір сучасного медичного обладнання може призвести до серйозних фізіологічних порушень. Користувач почне швидко втомлюватися. У нього почне боліти і може викривитися хребет. І це далеко не усі неприємності, яких вийде уникнути, вибравши правильний розмір виробу.

Висота сидіння

Цей показник є відстанню від поверхні підлоги до верхньої частини сидіння. Більшість сучасних засобів мають підніжку, що регулюється за висотою. Зазвичай відстань від підлоги до підніжки становить 5 см.

Отже, робимо заміри від п’яти до згину під коліном і додаємо до цієї цифри ще 5 см. Таким чином отримаємо оптимальну висоту сидіння.

Ширина сидіння

Потрібний розмір розрахувати дуже легко. Для цього заміряється найширша частина тазу майбутнього користувача (у положенні сидячи) з використанням звичайного сантиметра. До отриманого показника необхідно приплюсувати 5 см.

Глибина сидіння

Дізнатись, наскільки воно є глибоким, можна, вимірявши відстань від внутрішнього боку спинки до краю сидіння ззовні. Щодо користувача, замір робиться також у той час, коли людина сидить. До уваги беруться внутрішня частина згину коліна і край стегна. Від результату необхідно відмінусувати 5 см.

Висота спинки

Більшість сучасних конструкцій для пересування інвалідів, хворих, літніх людей оснащені низькими спинками, висоту яких можна регулювати. Щоб дізнатися правильну висоту, потрібно виміряти відстань від пахвової западини до верхньої частини сидіння. Пацієнт при цьому сидить з витягнутими вперед руками.

Висота підлокітників

Можна визначити, вимірявши відстань від сидіння згину ліктя та додавши до отриманої цифри 2,5 см.

Якою є оптимальна комплектація крісла

Вибір моделі залежить не тільки від потреб пацієнта, але й від можливостей тих, хто купує інвалідний візок з електроприводом. Але необхідним мінімум у будь-якому разі є підніжка та підлокітники.

Підлокітники бувають фіксованими і нефіксованими. Перші – варіант для інвалідів з порушеною координацією руху, так як вони стійкіші. Другі можна знімати або відкидати, що полегшує пересаджування хворого.

Підніжки діляться на такі ж типи, що і підлокітники. Але практично усі вони регулюються за висотою.

Для хворих, для яких тривале перебування у положенні сидячи є складним, варто придбати інвалідну коляску з відкидною спинкою. Вона дозволить за лічені секунди змінити вертикальне положення на горизонтальне.