Гімнастика для вагітних. Четверта фаза вагітності

Четверта фаза вагітності охоплює термін від 32 до 36 тижнів. До цього часу вага плода досягає 2-2,5 кг. Наростає його потреба в солях кальцію, фосфору, у вітаміні Д.

Солями кальцію і фосфору багата риба і молочні продукти (молоко, сир, сир), зелень (петрушка, кріп). Вітамін Д міститься в риб’ячому жирі. Для профілактики рахіту майбутньої дитини вагітної за рекомендацією лікаря можна робити кварцові опромінення.

Дно матки досягає нижніх ребер, так що дихання ще більше ускладнюється. Значно посилюються процеси обміну і, отже, зростає потреба жінки в кисні. Гуляйте якомога більше. Уважно стежте за своєю вагою, так як в цей період особливо велика небезпека набряків. (Якщо вага набирається дуже швидко, не пийте більше 800 г рідини в день.)

Вправи цього періоду складено з урахуванням пологів, що наближаються. Вони повинні сприяти зменшенню застійних явищ, активізувати внутрішньочеревний кровообіг. Залежно від вашого фізичного стану вправи для м’язів живота повинні бути полегшеного типу.

Вступна частина. 5-7 хвилин

Ходьба прогулянковим кроком зі стисканням пальців в кулаки і разжимание, згинання та розгинання кистей рук, з підніманням рук в сторони. У положенні сидячи виконувати дихальні вправи і вправи на розслаблення.

Основна частина. 15-25 хвилин

  1. В П.П сидячи на лавці, стопи на ширині плечей на підлозі, руки на поясі. Прогнутися в грудній частині тулуба і розвести лікті назад – вдих; невеликий нахил вперед з розслабленням – видих. 4-6 разів.
  2. П.П сидячи на лавці, руки ззаду спираються об лаву. Зігнути праву ногу, відвести коліно назовні, привести коліно всередину, випрямити ногу. Те ж Інший ногою. Темп повільний. Дихання рівне. 4-8 разів (рис. 14).
  3. П.П сидячи на лавці. Повороти тулуба направо і наліво – по 2-3 рази в кожну сторону. Дихання рівномірне.
  4. П. П той же. Вправа на розслаблення всіх м’язів тулуба і особливо м’язів тазового дна.
  5. П.П стоячи, ноги на ширині плечей, руки на поясі. Почергове згинання ніг в колінах. Темп повільний. Дихання рівномірне. 6-8 разів для кожної ноги.
  6. П.П стоячи на колінах, спершись руками об підлогу. Сісти на п’яти, розслабивши м’язи тазової області – видих; перейти в і. п. з втягуванням заднього проходу і промежини – вдих. Темп повільний. 4-8 разів.
  7. П.П лежачи на спині. Зігнути ноги, розвести руками коліна в сторони, звести коліна, ноги витягнути. Темп повільний. Дихання рівномірне. 2-6 разів.

Заключна частина. 5-7 хвилин

Спокійна ходьба з глибоким ритмічним диханням. Дихальні вправи.

Залишити відповідь