Що означає, коли тягне внизу живота і спостерігається затримка

Трапляється, що менструальний цикл підносить нам сюрпризи. Так, на тлі затримки може тягнути і боліти низ живота, як при місячних. Перша думка, яка відвідує дівчину, про вагітність. Але може бути, що тест негативний, а затримка триває, тягнути низ живота не перестає. Які причини такого болю, що робити при цьому, які захворювання можна запідозрити – про це ви дізнаєтеся зі статті.

Що таке затримка

Дорослішання дівчинки настає в 9-15 років, коли починаються регули. Перша менструація (менархе) – свідоцтво того, що особа здатна зачати і народити дитину. Так триває до 46-52 років, поки не настане менопауза, однак цей термін не остаточний, індивідуальний для кожної жінки.

З першого дня кров’яних виділень починається відлік менструального циклу. Його тривалість відрізняється у різних дівчат, становить 21-35 днів. Останнім вважається день перед початком наступної менструації. У нормі період не змінюється від циклу до циклу, проте запізнення до 7 днів вважаються допустимими.

Затримкою місячних вважається відхилення тривалості циклу від звичайного терміну, коли початок нового кровотечі відкладається, і може тягнути поперек. Вона вважається одним з важливих показників патологічних процесів в організмі. Затримка, при якій тягне низ живота і болить поперек – привід звернутися до лікаря.

На який день робиться тест на вагітність

Якщо тягне низ живота при затримці критичних днів, перші думки крутяться навколо зачаття. З того моменту, як настає імплантація зиготи в слизову оболонку матки, починається посилене вироблення хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ). Лабораторний аналіз визначає його величину в крові, а домашній тест – в сечі. Перший метод покаже висновок на 4-5 днів раніше другого, тому що в крові його межа зростає швидше. Жінка вагітна, якщо рівень ХГЧ більше 5 мОД / мл. До п’ятої тижня показник зростає до 151000 мЕД / мл.

Домашній тест реагує на той параметр ХГЧ, який вказаний на упаковці – 10, 25, 30 мОД / мл. Чим раніше ви його робите, тим менше показник чутливості потрібен, щоб отримати правдиву оцінку. Раніше 12-14 днів від моменту зачаття або 4-5 тижнів від початку останніх місячних тест не зможе реагувати на кількість ХГЧ.

Зверніть увагу, що перші симптоми вагітності нагадують передчуття нової фази: ниючі болі, огрубіння грудей, поганий настрій і т.д. Тому, якщо у вас 7-9 днів затримки, тягне низ живота – саме час купити в аптеці тест на вагітність.

Однак результат досягнуто не завжди може бути точним. Відомі випадки позитивного тесту при заплідненні, яке не відбулося в реальності. І навпаки, негативний результат, коли дама вагітна, проба може показати також. Тому є сенс повторити процедуру через пару днів.

Причини затримки при негативному тесті

Крім виношування дітей, затримку менструації, коли тягне низ живота, викликають такі причини:

 • грудне вигодовування – після пологів відновлення циклу доводиться чекати до 12 місяців;
 • вступ в менопаузу – в цей момент протікають зміна балансу гормонів;
 • 2-3 циклу після менархе – природа звикає до нових функцій, деякий проміжок потрібно для регуляції;
 • розлад репродуктивної або ендокринної системи;
 • ожиріння або недолік маси тіла;
 • незбалансоване харчування, суворі дієти;
 • куріння;
 • алкоголь;
 • неправильний прийом оральних контрацептивів, екстрена контрацепція;
 • авіапереліт в інший часовий пояс;
 • акліматизація;
 • професійні заняття спортом;
 • стрес.

Якщо у жінки надмірна вага, жирова тканина продукує гормони і розбалансує місячний цикл. Вона ускладнює роботу гіпофіза, кори надниркових залоз, яєчників. Недолік ваги, різке схуднення, дефіцит необхідних поживних речовин стає стресом для життєдіяльності. Він вирішує, що жінка не здатна виносити потомство, а значить, необхідність в менструальному циклі відпадає. Настає ранній клімакс.

Болі внизу живота
Болі внизу живота

 

Зміна часового поясу і графіка роботи розладжує роботу життєвих біологічного годинника в жіночому організмі. Через це дає збій гормональне пристрій, який, серед іншого, відповідає за функціонування менструального циклу.

Тому затримка в поєднанні з негативним тестом на вагітність, коли тягне в області розташування органів розмноження, вимагає уважно прислухатися до дійсності.

Овуляція

Виділяють 2 типи відхилень овуляції, після яких порушується тривалість циклу. Вони пов’язані з:

 1. Персистенцією фолікула – яйцеклітина дозріває, але викиду лютеотропного гормону, який стимулює її вихід, немає. Фолікул є, але він не може розірватися, овуляція відсутня. Немає відповідної вироблення прогестерону, продовжує переважати естроген.
 2. Атрезією фолікула – коли яйцеклітина не може дозріти повністю, зморщуючи на початку розвитку. Це пов’язано з дозріванням двох фолікулів одночасно, замість них виростає наступна пара, з якими трапляється те ж саме. Овуляція не настає, прогестерон не виробляється, естроген переважає.

Через брак прогестерону розростається ендометрій. Кровоносні судини, які його живлять, стають крихкими. Скачки числа естрогенів викликають утворення тромбів і відмирання клітин. Дітородний орган не може повністю відкинути утробний шар і очиститися, нормальні місячні не наступають. Така структура ендометрія не дозволяє імплантуватися заплідненої яйцеклітини. В обох випадках спостерігається затримка менструації, тягне низ живота і болить поперек.

Позаматкова вагітність

У нормальному стані жовте тіло після запліднення потрапляє в матку через фаллопієві труби і імплантується в ендометрій. Але так буває не завжди. З вини різних обставин ембріон поселяється в матковій трубі, шийці, на придатках, інших органах і продовжує розвиватися. Необхідних умов для його зростання там немає, тому вони не витримують.

Розпізнати прикріплення плода за межами норми без додаткового обстеження важко. Симптоми збігаються з нормальним розвитком, хіба що кровоточить і тягне низ живота, може віддавати в поперек. Тому в тому випадку, коли тест на ХГЛ позитивний на тлі кров’яних виділень, необхідно провести УЗД. Діагноз ставиться, якщо ембріон всередині відсутня, позаду, в районі прямої кишки, накопичується рідина, один з органів сильно збільшений. При цьому індикатор ХГЧ повинен перевищувати 1500 мЕД / мл, інакше зникнення плода з матки може свідчити про малий термін впровадження, коли його важко розрізнити за допомогою ультразвуку.

Такого роду збій може спровокувати операція, патології формування, запалення і спайки на органах репродуктивної механізму, апендектомія, гормональний дисбаланс.

Позаматкова вагітність нежиттєздатна і небезпечна для життя жінки. Тому важливо її виявляти та видаляти. Тоді не тільки вдасться уникнути загрозливих наслідків, але і зберегти можливість виносити здорову дитину.

Лікування проводиться хірургічним шляхом. Інші способи малоефективні і мають сильні побічні ефекти.

Хвороби, які здатні викликати порушення циклу і болю

Один з можливих чинників, які викликають затримку, коли тягне низ живота, – різні захворювання, що розтягнулися на багато днів. Вироблення гормонів страждає від ангіни, грипу, бронхіту і т.п. Прийом ліків при цьому вносить зміни в перебіг обміну речовин і роботу ендокринного комплексу. Так, затримка виникає через хвороби шлунково-кишкового тракту і апендициту.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Медицині відомі випадки ураження кишечника, від якого запалюється слизова оболонка, утворюються виразки, збільшуються лімфовузли. Їх назвали хворобою Крона. Страждання шлунково-кишкового тракту проявляються у вигляді проносу, дискомфорту всередині, зниження маси тіла, кровотечі з ануса. Крім специфічних ознак, у жінок також відзначали:

 • розбіжності циклу;
 • посилення поганого самопочуття при новій фазі;
 • анемію;
 • хворобливість сексуальних контактів;
 • нездатність завагітніти.

Вважається, що порушити хвороба Крона здатні чинники такого роду:

 1. Генетичні – було виявлено 4 генетичних варіанти підвищеного ризику інфікування. Також встановлено, що воно частіше діагностується у родичів.
 2. Інфекційні – хоча при проведенні лабораторних досліджень вдавалося заражати здорових щурів, вірус, чи бактерія, здатні провокувати це, не були виявлені.
 3. Імунологічні – агресія власного імунної відповіді людини проти епітелію кишечника. Припускають, що в кишечник потрапляє антиген, проти якого природа починає активно виробляти антитіла, цитокіни, простагландини та інші речовини, які вражають слизовий шар.

Захворювання мало вивчене, тому способи уникнути його невідомі.

Апендицит

Запальна реакція, що розвивається при апендициті, впливає на регулярність циклу. У багатьох дам відросток сліпої кишки розташований поблизу правого придатка і зв’язується з ним кровоносними судинами і нервами. Тому яєчник піддається тиску з боку розбухлого апендикса. А вилив секрету при розриві стінок яйцеклітини після дозрівання в годинник овуляції погіршує перебіг запалення на відростку. В результаті виникають спайки і перетяжки, опухає яєчник.

Виявити апендицит складніше, якщо він почав проявляти себе протягом регул. Тоді його приймають за хворобливі критичні дні. Лікар проводить огляд, призначає обстеження, на підставі яких ставить діагноз.

Іноді затримка проявляється після операції з видалення апендициту, після якої сильно болить і тягне низ живота. Це пов’язують зі стресом, що збереглися запальним синдромом, перитонітом, антибактеріальної терапії.

Патології сечостатевої системи

Органи сечостатевого апарату підпадають під вплив шкідливих факторів зовнішнього середовища. Як наслідок, виникають різні патології, що викликають запізнення місячних:

 • ендометрит;
 • ендометріоз;
 • СПКЯ;
 • статеві інфекції;
 • гіперплазія ендометрію;
 • запалення придатків.

Ендометрит

Внутрішня слизова поверхня матки часто страждає від післяпологових ушкоджень, кесаревого розтину, критичних днів, аборту, обстеження з проникненням, тривалого використання внутрішньоматкової спіралі. Якщо в утворену рану потрапляють патогенні мікроорганізми, починається запальний процес – ендометрит.

Імунна відповідь не справляється з проникли всередину бактеріями, якщо жінка незбалансовано харчується, не дотримує правила гігієни, безуспішно бореться з іншими хронічними формами. Виділяють такі форми зараження:

 1. Гостра – з сильними больовими відчуттями, підвищеною температурою, кровотечею.
 2. Хронічна – мляво поточна, але не менш небезпечна. Її важко діагностувати через невеликій вираженості симптомів: температура невисока, виділення невеликі, болі слабкі.

Нерегулярний менструальний цикл частіше зустрічається у другій формі. Провокується нездатністю матки скорочуватися для виштовхування ендометрія. Важливо відвідати гінеколога при найменшій підозрі на обмеження роботи, тому що велика небезпека серйозних ускладнень для життя жінки і здатності виношувати дітей.

Ендометріоз

Поверхня утроби характеризується особливим складом тканин. Коли ці клітини виявляються на інших нутрощах, вони приживаються і розростаються. Такий наріст називають ендометріоз. Точної відповіді на питання, як потрапляють фрагменти оболонки назовні, немає. Було висунуто декілька теорій:

 1. Якщо жінка займається сексом протягом критичних днів, може статися зворотний занос тканин і їх потрапляння на сусідні органи.
 2. Клітини розносяться лімфою або гінекологічними інструментами.
 3. Тканина на органах перероджується і перетворюється в ендометрій.
 4. Це передається генетично від родичів.
 5. Ослаблення імунітету викликає зміни в природному укладі.
 6. Проходить зміщення зародка, невдала спроба його прикріплення за межами норми. Механізм реагує не залишки створенням умов для розвитку жовтого тіла і ендометрія там, де вони знаходяться.

Утворився шар робить ті ж дії, що і нормальний: готується до прикріплення плоду і відторгається, коли імплантація не відбулася. Через це тривалість і інтенсивність місячних збільшується, вони супроводжуються сильними болями. Дівчата відзначають неприємні емоції в хвилини занять сексом. Між собою органи можуть утворювати спайки.

Освіта виростає на яєчниках, черевній порожнині, зовні плодовместилища. Виявити його складно, УЗД в даному випадку неефективно. Рекомендується провести діагностичну лапароскопію.

Хоча багато свідчить про неможливість завагітніти при такому діагнозі, науці відомі жінки, які довели зворотне. Прояви були виявлені у них випадково під час виношування дітей або після пологів.

Полікістоз яєчників

Коли в природному механізмі жінки відбувся масштабний гормональний збій, придатки, підшлункова залоза, кора надниркових залоз, гіпоталамус і гіпофіз не можуть функціонувати нормально. Це явище називають синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) або Штейна-Левенталя. Такий збій виражається в зникненні або нестабільності овуляції, зайвого викиду андрогенів, естрогену, інсуліну.

Для постановки діагнозу необхідна наявність таких ознак:

 • рясна і хвороблива секреція або навпаки, убога аж до повної пропажі;
 • неможливість завагітніти;
 • надлишок чоловічих біологічних гормонів, внаслідок чого на тілі з’являються волосся чоловічого типу, грубіють риси, збільшується мускулатура;
 • надлишок жиру накопичується за чоловічим типом – на череві;
 • волосся випадає на потилиці і з бічних сторін чола;
 • вугри, лискуча шкіра;
 • поширення пігментних плям на шкірі;
 • розтяжки на стінках черевної порожнини і на поверхні стегон;
 • тривалий період ПМС;
 • уві сні зупиняється дихання;
 • утворення великої кількості кіст на яєчниках;
 • зростання обсягу придатків і потовщення їх поверхні;
 • збільшений слизовий шар матки;
 • постійні тягнуть відчуття в нижній частці черевної порожнини і попереку;
 • перевищення індексу лютеїнізуючого гормону над фоллікулостімулірующим;
 • статеві стероїди не пов’язує з-за зниження глобуліну;
 • норма проведеного тесту толерантності до глюкози натще і підвищення після цукрового навантаження, зростання інсуліну.

Небезпека СПКЯ в тому, що існує ризик невиношування і передчасних пологів, деякі не здатні зачати. Синдром – найчастіша підгрунтя жіночого безпліддя.

Інфекції

При сексуальному контакті може передаватися патогенна мікрофлора: грибки, найпростіші, паразити, віруси, мікроби. Поширення інфікування порушує роботу системи розмноження і може викликати відставання нового етапу. У занедбаному вигляді він здатний внести серйозний розлад у функціонування багатьох органів. Тому необхідно звернутися до венеролога, якщо виявили такі симптоми:

 • хворобливі відчуття в нижній ділянці тулуба, при походах в туалет, в годинник сексу;
 • виразки або інші утворення зовні піхви;
 • неприємно пахнуть сліди коричневого, жовтого, зеленого, сірого кольору на нижній білизні.

Гіперплазія ендометрію

Розростання клітин спеціального шару дітородної м’язи сприяють:

 • ожиріння;
 • СПКЯ;
 • клімакс;
 • порушення роботи ендокринної системи;
 • запалення придатків;
 • прийом деяких ліків.

Якщо при гіперплазії не змінюється структура тканини, вона легко лікується і вважається доброякісною. Переродження клітин носить злоякісний характер і становить загрозу для життя дівчини.

Діагноз встановлюють на основі обстеження і таких симптомів:

 • сухості слизової оболонки піхви;
 • нерегулярного циклу або його припинення;
 • кров’яних слідів в середині циклу;
 • достатку виділень в менструальную фазу;
 • неприємних сигналів при фізичному контакті;
 • припливів спека;
 • втоми і поганого настрою;
 • високій швидкості пульсу;
 • рясного росту волосся.

Запалення яєчників

Оофорит провокують патогенні бактерії. Яєчник стає крупніше, починає гноїтися. Інфекція може розростатися далі і заражати сусідні органи. У гострій формі характеризується сильними болями в очеревині, голові, суглобах; в хронічній виявляється насилу. Запідозрити такий стан можна за затримок при тесті з 1 смужкою в поєднанні з білими виділеннями, ниючий попереком (коли тягне низ живота) і температурою.

Запалення яєчників
Запалення яєчників

У групі ризику знаходяться особи:

 • з інфекційними розладами, внутрішньоматкової спіраллю, гормональними порушеннями;
 • зайве навантажують тіло тренуваннями і важкою роботою;
 • після операцій на органах розмноження;
 • часто змінюють партнерів для відносин;
 • які не використовують презерватив;
 • після абортів;
 • які одягаються не по погоді;
 • виявилися в стресовій ситуації.

Перше, на що потрібно звернути увагу, якщо регули не почалися вчасно, – чи не настала вагітність. Якщо при затримці тест негативний, причина може критися в неправильній діяльності. Тому таке явище вимагає візиту до лікаря.

Що таке затримка місячних?

Затримка місячних - це відсутність менструації в очікуваний день, що може бути викликано різними причинами, вона не завжди свідчить про вагітність, і потребує візиту до лікаря, якщо триває більше 7 днів.

Які можуть бути причини затримки місячних?

Затримка місячних може бути викликана фізіологічними (вагітність, стрес) або патологічними (гормональні порушення, захворювання) причинами, і потребує візиту до лікаря, якщо не пов'язана з вагітністю або годуванням грудьми.

Коли слід провести тест на вагітність при затримці місячних?

Тест на вагітність рекомендується проводити в перший день затримки місячних або через 14 днів після ймовірного зачаття.

Які патології можуть спричинити затримку місячних?

Затримку місячних можуть спричинити різні патології, такі як СПКЯ, гіпотиреоз, гіпертиреоз, підвищений рівень пролактину, синдром Ашермана та передчасна менопауза.