Ензикс

Ензикс – лікарський засіб з діючою речовиною Еналаприлом, що відноситься до групи інгібіторів АП-ферменту. Переважно застосовується при лікуванні артеріальної гіпертонії і хронічно протікає серцевої недостатності. Препарат випускається в декількох формах – Ензикс, Ензикс Дуо Форте і Ензикс Дуо. Останні дві форми випуску є комбінованими – вони містять в своєму складі крім інгібітору AПФ еналаприлу ще і діуретичну лікарський засіб Індапамид.

Інструкція до Ензикс свідчить, що він викликає нейтралізацію вазопресорного (судинозвужувального), антидіуретичного ефектів ангіотензину II. Даний лікарський засіб здатний збільшувати процеси синтезу простагландинів, які мають судинорозширювальні ефекти.

Ензикс сприяє зниженню функціональної активності ангіотензинперетворюючого ферменту, збільшує показники активності реніну і ангіотензину I, викликаючи зниження рівня концентрації альдостерону в крові. Даний препарат викликає зниження утворення ряду активних біологічних речовин, що характеризуються судинозвужувальну ефектом.

Лікарський препарат Ензикс
Таблетки Ензикс

Препарат Ензикс здатний запобігати виникненню дилатації лівого шлуночка, знижуючи навантаження на серце завдяки артеріальної вазодилятації, а також венозної. Він виявляє антиаритмічну дію при наявних явищах ішемії міокарда. Сприяє Ензикс і поліпшенню метаболізму глюкози, збільшуючи діурез і знижуючи  тиск. Також викликає пригнічення проліферації гладком’язових клітин в стінках артеріального відділу судинного русла.

Показання до прийому Ензикс

Застосування Ензикс показано при артеріальній гіпертензії, артеріальної гіпертензії на тлі супутньої діабетичної нефропатії, на тлі перенесеного інфаркту міокарда. Ензикс також використовується при проведенні комплексного лікування реноваскулярної і симптоматичної артеріальної гіпертензії, дисфункції лівого шлуночка серцевої недостатності, що протікає з наростанням симптомів захворювання.

Протипоказання Ензікс

Застосування Ензикс протипоказано при вагітності, гіперкаліємії (надмірно підвищеної концентрації калію в плазмі крові), стенозах ниркових артерій (двосторонньому стенозі або стенозі ниркових артерій однієї єдиної нирки).

Побічні ефекти Ензикс

Відгуки про Ензикс свідчать, що його застосування може спричинити виникнення цілого ряду побічних реакцій: виникнення анемії, нейтропенії, розвиток гіпоглікемії, головних болів, депресії, сонливість, безсоння, зниження рівня гемоглобіну, розвиток тромбоцитопенії, нервозності, нечіткості зору, парестезії, запаморочення. Також може спостерігатися поява сухого кашлю, поява печінкової недостатності, холестатичного гепатиту, гіпотензії, ортостатичної гіпотензії, болю в грудній клітці, виникнення пітливості, алергічних реакцій, порушень серцевого ритму, астенії, стенокардії.

Залишити відповідь