Нікошпан

Нікошпан – препарат, який надає судинорозширювальну (вазодилатуючу) дію, не завадить мати в запасі кожному з нас. Адже головні болі, пов’язані з різким звуженням просвіту в судинах, знайомі майже всім, але замість того, щоб впливати на причини їх виникнення, ми намагаємося зняти наслідки, тому випиваємо пару таблеток знеболювального і благополучно забуваємо про все до наступного разу. Чи варто говорити, що такий підхід лише завдає шкоди всьому організму? Напевно ні.

В цей же час, випита таблетка Нікошпану допоможе не тільки впоратися з больовим спазмом, а й мінімізувати можливість його повторного виникнення, поступово налагоджуючи мозковий (а також периферичний) кровообіг.

Активними діючими складовими Нікошпану є дротаверин (до речі, цей компонент входить також до складу но-шпи) і нікотинова кислота. Дротаверин надає розслабляючу дію на гладку мускулатуру, в результаті чого спазм проходить, а нікотинова кислота відома своєю здатністю розширювати судини.

Препарат швидко всмоктується в слизову оболонку (максимальний ефект досягається вже через 1-1,5 години) і протягом 3-х діб повністю виводиться з організму. Для досягнення більш швидкого ефекту і в ряді інших випадків, Никошпан використовується в рідкій формі (для внутрішньом’язових ін’єкцій).

Показання до прийому Нікошпану

Препарат Нікошпан сьогодні призначається лікарями при періодичних головних болях, викликаних спазмами кровоносних судин, і хронічних мігрені.

Крім того, Нікошпан рекомендується застосовувати для зняття спазмолітичних проявів в ряді захворювань, пов’язаних з порушеннями в функціонуванні судинної системи: атеросклеротичної енцефалопатії, облітеруючому ендартеріїті, атеросклерозі коронарних судин, церебральному і клімактеричному ангіоспазмом.

Протипоказання Нікошпану

Інструкція до Нікошпану чітко вказує на те, що препарат не можна вживати пацієнтам з печінковою і нирковою недостатністю, хронічною серцевою недостатністю, глаукомою (особливо якщо підвищений очний тиск характеризується закритокутовим типом).

Протипоказаннями до прийому препарату є і збільшення обсягу (гіпертрофія) передміхурової залози.

Крім цього, Нікошпан протипоказаний людям, організм яких не переносить або має підвищену чутливість до речовин, які входять в лікарський засіб, вагітним жінкам, матерям, які годують груддю (препарат проникає в грудне молоко), а також особам, яким не виповнилося 18 років.

Побічні ефекти Нікошпану

Як показали результати тестування препарату, застосування Нікошпану іноді може давати побічні ефекти, у вигляді гіперемії (почервонінні) шкіри обличчя, відчуття жару, нудоти і печіння, пітливості, блювоти, болю в області живота (епігастрії), підвищеної кислотності і диспепсії.

У рідкісних випадках у пацієнтів був зафіксований дерматит (почервоніння та запалення шкіри), викликаний алергічною реакцією, тахікардія, порушення стільця (запор), безсоння.

Також, деякі пацієнти, у відгуках про Нікошпане відзначили, що його застосування викликало у них слабо виражений головний біль і легке запаморочення.

Залишити відповідь