Ніцерголін

Ніцерголін відноситься до групи альфа-адреноблокаторів. Діюча речовина препарату має однойменну назву – ніцерголін. Препарат зменшує опір центральних кровоносних судин, сприяє поліпшенню мозкового, ниркового і легеневого кровообігу, сприяє посиленому постачання тканин глюкозою і киснем.

Ця інструкція до ніцерголіну носить інформаційний характер і не може служити показанням до його застосування. Перед застосуванням Ніцерголіну слід проконсультуватися з лікарем.

Показання до прийому Ніцерголіну

Ніцерголін показаний при гострих і хронічних (судинних і обмінних) порушеннях роботи головного мозку, таких як емболія або тромбоз судин головного мозку, атеросклероз і церебральна ішемія, включаючи судинну деменцію. Рекомендується також при гострих і хронічних (судинних і обмінних) порушеннях периферичної нервової системи, таких як артеріопатії різної етіології, синдроми, пов’язані з порушенням периферичного кровопостачання, хвороба Рейно. Ефективне застосування препарату при головному болю. Може застосовуватися при проведенні комбінованого лікування гіпертонічної хвороби.

Протипоказання Ніцерголіну

Ніцерголін протипоказаний при підвищеній чутливості до препарату або окремим його компонентам. Не рекомендується його застосування в разі перенесеного нещодавно інфаркту міокарда, при гострих кровотечах, вираженої брадикардії, ортостатическом зниженому тиску.

Ніцерголін вимагає обережного призначення при гіперурикемії або подагри в анамнезі, а також при спільному застосуванні з лікарськими засобами, які впливають на обмін речовин, виведення сечової кислоти. Не рекомендується використання препарату в разі виношування вагітності та грудному вигодовуванні дитини.

Побічні ефекти Ніцерголіну

Застосування препарату може супроводжуватися диспептичними розладами – блювотою, нудотою, діареєю, болями в животі. Можуть спостерігатися порушення сну, які проявляються у вигляді сонливості або безсоння, жар. В окремих випадках спостерігається виражене зниження артеріального тиску, шкірні висипання, запаморочення, гіперурикемія, що залежить від тривалості проведення лікування і незалежна від дозування препарату, алергічні реакції (вираженість не залежить від дози і тривалості терапії).

При неправильної дозуванні Ніцерголіну може спостерігатися передозування. Симптоми передозування – стійке зниження артеріального тиску. Для зняття симптомів рекомендується укласти пацієнта, почати введення симпатоміметиків і систематичний контроль артеріального тиску.

Запобіжні заходи при прийомі Ніцерголіну

Після внутрішньовенного введення Ніцерголіну, пацієнту слід надати лежаче положення (10-15 хв.), Щоб не допустити прояву ортостатичної гіпотензії. Препарат впливає на психо-емоційний стан людини, тому рекомендується обмежити керування транспортними засобами та виконання робіт з потенційно небезпечними механізмами.

Ніцерголін здатний підсилювати дію лікарських препаратів, що знижують артеріальний тиск. Можлива взаємодія Ніцерголіну і Нітрогліцерину.

Залишити відповідь