Схожість характерів і сім’я

Вони не зійшлися характерами … А що значить – зійтися характерами? 10-річна дівчинка говорить, що чоловік у неї буде «тихий». «Чому, – питаю, – тихий?» «А у мене, – відповідає вона, – характер такий, я командувати люблю». Загалом, так усвідомлювати свій характер непогано. Але де межа між: «У них прекрасна сім’я – вони так доповнюють один одного» і «Вони такі різні, що просто не можуть ужитися»? Якщо ви сором’язливі, чи обов’язково вашому чоловікові бути абсолютно розкутим або, навпаки, таким же сором’язливим? Знати властивості свого характеру і віддавати собі звіт в тому, які риси характеру більше подобаються вам в чоловікові, звичайно, важливо. Однак адже він теж уявляє собі і свій характер, і бажаний характер майбутньої своєї обраниці. Важливо, щоб ці ваші і його знання і очікування відповідали один одному. Психологи визначили, що успішність будь-якої взаємодії лише на 10% визначається властивостями його учасників, а на 90% – їх відносинами.

Залицяння

Люди старших поколінь нині нарікають, що час залицяння став дуже коротким. В цьому є свій резон, бо залицяння – не тільки романтика, радість, передчуття щастя, але і час взаємного впізнавання. І хоча, звичайно, ніхто не знає, скільки саме цей період повинен тривати, безперечно: він повинен дати можливість пізнати один одного досить добре. Одній парі для цього більш ніж достатньо десятка днів, а інший і року мало. Узагальнюючи, можна сказати, що в середньому потрібно близько півроку.

Залицяння між чоловіком і жінкою
Залицяння – важливий етап для побудови щасливої сім’ї

Рольові позиції в сім’ї

Чоловік-батько і жінка-мати відчувають потребу грати в стосунках з партнером роль батька. Жінок цього типу часто залучають слабкі, що не дуже щасливі і здорові чоловіки, які, на їхню думку, потребують допомоги та підтримки. Вони схильні опікувати партнера, вирішувати його проблеми. Рука об руку з материнською дбайливістю йде владність, авторитетність. Чоловіки даного типу відчувають потребу сприяти жінці і опікати її, отримувати, звичайно, знаки її захопленого уваги, навіть схиляння.

Чоловік-чоловік і жінка-жінка, в свою чергу, можуть бути двох основних типів. Представники активного типу як би самостверджуються в поєдинку з партнером. Чоловік такого типу – «господар», «підкорювач», «приборкувач». Він виходить зі своїх бажань і поглядів, може бути різкий, грубий, а його любов часто забарвлена ​​агресивністю. Жінка активного типу підкреслено самостійна, в стосунках з чоловіками глузлива і уїдлива, зазвичай вважає винним в невдачах чоловіка, може образити, принизити.

Пасивний тип – пряма протилежність активному. Такий чоловік прагне знайти в жінці керівника – підкорятися, виконувати; йому частіше подобаються жінки з як би чоловічими рисами характеру. Жінка пасивного типу, в свою чергу, чекає від чоловіка сили, впевненості, владності і навіть жорстокості – «за таким – як за кам’яною стіною».

Чоловік-син і жінка-дочка відчувають потребу в подобі батьківського піклування з боку партнера. Чоловікові-синові потрібно, щоб жінка його вислуховувала, розуміла, захищала, брала за нього рішення, він часто примхливий, нерішучий, уникає відповідальності. Жінка-дочка потребує того, щоб, відчуваючи себе маленькою і слабкою, радувати партнера вже самим фактом свого існування.

Ці рольові позиції часто неусвідомлені. Їх усвідомлення та оцінки може дуже зашкодити прагнення побачити одні типи як «погані», а інші – як «хороші». Насправді вони не хороші і не погані – вони існують і, отже, повинні враховуватися. На схемі можна бачити, що поєднання в парі позицій «батька» і «дитини» або активного і пасивного типів більш вдалі, ніж, наприклад, поєднання «син-дочка» або «активний-активна» і т. д.

Схожість характерів для побудови сім’ї на прикладі

Уявімо собі кілька життєвих ситауції і розглянемо їх як рольові задачі. Ситуація 1. Жінка якого типу швидше помітить, що у її коханого ось-ось відірветься гудзик, і захоче її пришити? Ситуація 2. Чоловік якого типу відчуває потребу поділитися з жінкою своїми невдачами, які виставляють його в невигідному або навіть принижує світлі? Ситуація 3. У тій же ситуації жінка якого типу отримає задоволення від того, що вислухала і втішила чоловіка? Ситуація 4. Ви спізнюєтеся на побачення вже на годину. А. Що ви скажете що чекає вас чоловікові? Б. Як відреагують на ваше запізнення чоловіки кожного з чотирьох типів? В. Якою буде ваша реакція? Можна придумати (або пригадати) ще безліч подібних ситуацій, адже з нами все це відбувається щодня.

Період залицяння – свого роду рольова знайомство, перші проби сумісності. Ви можете бути впевнені, що якщо в період залицяння якась ситуація регулярно повторюється, вона буде повторюватися і в спільному житті. Чи подобається це вам? Чи влаштовує це вас? Роблячи в уяві такий рольовий аналіз, ви не тільки оціните перспективи цих відносин, але і зробите принаймні два висновки.

По-перше, вам расхочется судити інших. Дійсно, чому, наприклад, ми повинні називати його «підкаблучником», а її «мегерою», якщо це просто-напросто «жінка – жінка активного типу» і «чоловік – чоловік пасивного типу»? Їм добре вдвох? І прекрасно …

По-друге, ви досить скоро помітите, що рідко чиєсь поведінку повністю вкладається в уявлення про той чи інший тип. Тип – не вирок долі, який не підлягає оскарженню, а рольової діапазон, який може бути істотно розширено. Звичайно, ніхто не може в один прекрасний момент вирішити «переродитися» і зробити це. Але розширити свій рольовий діапазон може практично кожна людина, якщо, звичайно, він захоче.

Залишити відповідь