Легенди і міфи про оргазм

Оргазм … Про нього можна було б написати окрему книгу під назвою «Легенди і міфи про оргазм». Як кульмінація близькості він частіше цікавить жінок, але не тому, що, мовляв, у чоловіків з цим справа йде простіше.

Чоловічий оргазм

Чоловічий оргазм так само помилково, як часто, ототожнюється з сім’явипорскуванням. Однак досить досвідчений чоловік не скаже, що це одне і те ж. Рефлекс сім’явиверження приносить відчуття розрядки, але коли в коло відчуттів втягується все тіло і душа, це переживання набагато багатше, багатоколірніше, радісніше, ніж одне тільки сім’явиверження. Тільки в цьому випадку статевий акт завершується для чоловіка воістину симфонічнимпотужним і складним переживанням – з відчуттям забуття, втрати відчуття часу, щастям від розчинення в коханій людині, від стирання кордонів між тілами і душами. Для жінок важливо відчути таку повну його задоволеність (але не треба допитуватися, що саме Він пережив).

Жіночий оргазм

Прагнення жінки до досягнення оргазму невіддільне від усвідомлення свого розкріпачення: Вона рівноправний партнер в статевому акті, а не маріонетка в руках чоловіка, не засіб задоволення тільки Його пристрасті. Жінкам теж знайома ціла гама оргастичнивідчуттів – від просто фізичної розрядки до вищої точки насолоди, яка досягається не завжди. Існує має широке ходіння міф про обов’язковість оргазму для кожної жінки в кожному статевому акті. Краще, однак, вірити собі, а не міфам. Одна з жінок була впевнена (так вона чула від когось), що оргазм неодмінно повинен супроводжуватися почуттям польоту, якого вона як раз і не відчувала. Чоловік ніяк не міг відповісти на її запитання: «Чому я не літаю?», Хоча були випробувані десятки варіантів близькості, і врешті-решт вони розійшлися. Кілька років по тому в довірчій бесіді з попутницею в поїзді вона ризикнула розповісти про свою «біду» і почула відповідь, що пережите нею і є оргазм, якого багато жінок просто позаздрили б …

Відсутність оргазму

Кого звинувачувати у відсутності оргазму? В одному варіанті винуватцем виступає чоловік: «Ну, милий, де мій оргазм?» Такі «рекламації» ставлять чоловіка в роль двієчника, постійно здає переекзаменування. У чоловіків і без того статевий акт часто пов’язаний з «тривожністю хвилювання»: «Так я роблю? Чи все добре і правильно у мене виходить? » Збільшити цю тривожність – значить збільшити число невдач.

Відсутність оргазму
Відсутність оргазму причина сварок між жінками і чоловіками

У другому варіанті відсутність оргазму у жінки сприймається як знак її статевої холодності (фригідності). Тяжкі переживання цього особливо часті у молодих жінок на початку статевого життя, так як жіночий оргазм вимагає часу на «вишкіл». Тим часом, за даними ленінградського сексопатолога І. В. Цірюльнікова, тільки 17% не родили жінок відчувають оргазм. «Природа, – підкреслює М. В. Цирульників, – береже материнство: оргазм – настільки потужна реакція організму, що може привести до викидня при вагітності».

Пізніше жінці важливо оцінити насамперед свою загальну задоволеність близькістю: у одній сильніше фізіологічний, тілесний компонент оргазму, тоді як у другий – емоційний. Взагалі люди не можуть бути однакові – ні чоловіки, ні жінки. У одних оргазм частіше, у інших рідше, у одних яскравіше, у інших блідіше. У одних він більше голос тіла, у інших – емоцій. Почасти це залежить від сексуальної конституції, але ж і надане конституцією стає реальністю лише у взаємодії пари. Професору А. І. Бєлкін належить точне визначення: «Імпотенція – це хвороба двох», тобто хвороба сексуальних відносин пари. І це слід зазначити і про відсутність оргазму: його наявність або відсутність – результат діалогу, а не монологу.

Залишити відповідь