Способи попередження вагітності – методи контрацепції

Способи попередження вагітності дуже різні. Найпростіший (але не найнадійніший) – спеціальні техніки, що використовуються в ході сексуального спілкування. Найчастіші методи контрацепції – перервані статеві зносини, коли статевий член виводиться з піхви перед сім’явипорскуванням, так що воно відбувається поза піхви. Це вимагає від чоловіка дуже високого самоконтролю. Але навіть якщо все зроблено відмінно, сперматозоїди можуть потрапити в піхву з секретом виділяють мастило залоз. До речі, часто говорять про шкоду перерваного статевого акту (недосягнення жінкою оргазму, що може привести до розвитку аноргазмії, т. Е. Нездатності до оргазму; застій крові в тазових органах і т. Д.). Дійсно, якщо статевий акт починається з введення члена в піхву і закінчується його виведенням, то такі наслідки вельми і вельми вірогідні. Але якщо статевий акт – це весь процес тілесних проявів любові і в ньому бере участь все тіло, а не тільки статеві органи, то передумов для таких наслідків не буде.

Фізіологічні методи контрацепції

Фізіологічні методи попередження засновані на тому, що найбільш висока ймовірність настання вагітності пов’язана з періодом виходу дозрілої яйцеклітини з яєчників – 4 дні до і 4 дні після виходу. Метод цей не дуже надійний, так як менструальний цикл з безлічі причин може бути нерегулярним, вихід яйцеклітини з яєчника може відбутися пізніше або раніше; до того ж від жінки потрібно скрупульозно ведення менструального календаря. Для підвищення надійності його поєднують з вимірюванням піхвової температури (вранці, в спокійному стані, в ліжку), яка відносно низька перед виходом яйцеклітини з яєчника, потім піднімається і в дні, несприятливі для зачаття, утримується на підвищеному рівні. Але відзначимо: підвищення вагінальної температури може бути проявом хвороби, наслідком стресу, прийому деяких ліків.

Сперміцидні способи попередження вагітності

Сперміцидні методи контрацепції (позбавляють сперматозоїди рухливості і тим самим перешкоджають їх проникненню в матку) засоби вводяться глибоко в піхву перед статевим зносинами. Ризик пов’язаний з тим, що при досить тривалому і інтенсивному статевому акті і якщо у жінки дуже широке піхву сперміцидні кошти можуть бути виведені раніше, ніж настане сім’явиверження. Крім того, вони взагалі не гарантують 100-відсоткового ефекту.

Гормональні засоби

Гормональні засоби користуються великою популярністю через простоту їх використання, не пред’являє ні до чоловіка, ні до жінки підвищених вимог. Число використовуваних препаратів постійно зростає. Однак їх застосування може викликати у деяких жінок побічні реакції – нудоту, блювоту, запаморочення, збільшення маси тіла, ослаблення сексуального потягу, порушення менструального циклу та ін. При ряді хвороб їх застосування взагалі не рекомендується (рясні менструальні кровотечі, варикозне розширення вен, діабет і ін.). Все це робить необхідним не тільки ретельне дотримання інструкцій з прийому, але і вибір препарату і контроль за його застосуванням разом з лікарем.

Механічні засоби – презервативи чоловічі і жіночі

Механічні засоби – чоловічий презерватив і жіночий шийковий ковпачок. Правильне використання презерватива припускає, як мінімум, три моменти: 1) повторне використання одного презерватива неприпустимо; 2) його не слід щільно натягувати на голівку статевого члена – щоб презерватив не порвався при виверженні або насіння не проникало назовні між статевим членом і презервативом, треба залишити на кінці його вільний простір; презервативи для цього спеціально звужені на кінці; 3) при виведенні статевого члена треба простежити за тим, щоб презерватив не зіскочив і не залишився в піхву, особливо при швидкому припиненні ерекції після сім’явиверження (то ж треба сказати щодо тимчасових послаблень ерекції в ході статевого акту і випадках, коли презерватив завеликий). Зрозуміло, що користуватися презервативом треба в стані ерекції статевого члена. Хто саме надягає його – Він або Вона – справа пари.

Презерватив як метод контрацепції
Презерватив як метод контрацепції

Жіночі шийні ковпачки слід підбирати за розміром. Краще робити це в жіночій консультації, одночасно отримуючи інструкції по установці ковпачка. Надалі слід використовувати тільки свій розмір. Ковпачок не потребує зміні при повторних зносинах. Додамо, що механічні засоби для підвищення надійності зазвичай поєднують з сперміциднимі.

Внутрішньоматкові засоби

Внутрішньоматкові засоби (повсякденна назва – «спіраль») з’явилися порівняно недавно і завойовують все більшу популярність. Сьогодні в світі їх виробляється більше 20 видів. Вони вводяться в порожнину матки лікарем і можуть залишатися там до двох років, ніяк не заважаючи сексуального життя. При бажанні мати дитину «спіраль» легко і безболісно видаляється лікарем. У невеликої частини жінок «спіраль» викликає подовження терміну менструацій і рясні менструальні кровотечі – сумніви в таких випадках допомагає вирішити лікар.

Коло контрацептивних засобів, таким чином, досить широке, щоб вибрати підходящий для пари спосіб. Ще раз підкреслю, що в контрацепції немає нічого поганого. Вона – прояв відповідальності по відношенню один до одного і майбутнім дітям. (Краще не зачинати нове життя, ніж потім обривати її. Краще не ризикувати здоров’ям жінки. Краще мати бажаних, а не випадкових дітей.)

Більшість методів контрацепції знаходиться у владі жінки, яка – на жаль, як це трапляється – може використовувати вагітність як засіб примусу до шлюбу або регулювання сімейних відносин. Життя показує, що такий засіб зазвичай не вирішує проблем: вимушені шлюби найчастіше нестійкі, поява дитини далеко не завжди запобігає розлучення. Народжена не по любові дитина тільки ускладнить подальше життя самої жінки, а шанси дитини, народженої в якості інструменту примусу, бути щасливим, звичайно ж, не великі.

Залишити відповідь