Чому місячні настали на кілька днів раніше?

Менструація – дуже делікатний процес, здатний збитися від безлічі причин і нагрянути раніше терміну. Закономірно, що в цьому випадку дівчата починають хвилюватися, чи з ними все гаразд. Зі статті ви дізнаєтеся, чи небезпечні передчасні місячні, які причини їх викликають, що потрібно робити в такому випадку.

Порушення гормонального фону

Однією з найчастіших причин передчасних місячних стають аномалії вироблення речовин в організмі. Естрадіол у надлишку призводить до розростання ендометрію та ранньої кровотечі. Причини гормонального збою включають:

 1. Надлишок жирової тканини – вона виробляє пептидний гормон лептин, який стимулює мозок виробляти ГнРГ, у відповідь на нього продукуються естрогени.
 2. Полікістоз яєчників – розростаючись, тканина провокує викид речовин.
 3. Цукровий діабет підвищує чутливість яєчників до лютропину і змушує секретувати.
 4. Гіпотиреоз та гіпертиреоз впливають на зв’язування естрадіолу.
 5. Барбітурати та ліки проти туберкульозу порушують обмін речовини у печінці.
 6. Неправильно підібрана гормональна контрацепція.
 7. Відсутність овуляції – якщо не формується жовте тіло, не утворюється прогестерон, який збалансує естрогени.

Психоемоційне перезбудження

Негативне впливають як негативні (гнів, агресія, образа), а й позитивні переживання, тобто. радісні події.

Стрес діє на особистість збудливо: прискорюється обмін речовин, від чого виділяється інсулін та провокує клітини поглинати глюкозу. Кортизол перенаправляє потік цього цукру в мозок, щоб захистити тканини та стимулювати центральну нервову систему реагувати найкращим способом. Він також пригнічує прогестерон, не дозволяючи організму підготуватись до вагітності. Так накопичуються ресурси боротьбу з перенапругою, естрогени не збалансовані.

У відповідь на сильні емоції виділяються адреналін та норадреналін. Реакцією на них стає виробництво пролактину, що руйнує прогестеронову секрецію. Естрадіол при цьому починає переважати, місячні йдуть раніше за термін.

Позаматкова вагітність

Менструацію можна переплутати з кровотечею, пов’язаною з патологією імплантації плода. У деяких випадках заплідне жовте тіло замість ендометрію впроваджується в маткову трубу, яєчник, очеревину. Його клітини продовжують поділ, вростають до органу, розриваючи його. Починається крововилив, який багато хто приймає за місячні, що почалися раніше терміну.

Позаматкова вагітність небезпечна для життя жінки через втрату крові. Вона не здатна закінчитися народженням малюка, тому що для його розвитку немає умов. Чим швидше патологію буде виявлено, тим менш драматичні для репродуктивної системи будуть наслідки.

Вагітність та лактація

Після того, як сталося злиття жіночої та чоловічої клітин, плід починає рух у матку. Потрапивши туди через 6-7 днів, він імплантується до ендометрію. Декілька судин можуть при цьому пошкодитися і виділити кров. Це відбувається приблизно на тиждень раніше місячних, і багато хто приймає імплантаційну кровотечу за передчасне їх початок.

Після пологів менструальний цикл відновлюється протягом 3-12 місяців. Ті, хто припиняють грудне вигодовування, зазнають його раніше. Можливо, він нормалізується не відразу. Лактація загальмовує процеси збалансування в ендокринній системі, тому тривалість фаз збивається. Протягом трьох місяців гормональне тло має відновитися, що призведе до регулярних виділень.

Зміна клімату

Коли ви їдете в іншу кліматичну зону, вибиваєте себе зі звичних навколишніх умов. Це провокує стрес. Особливо негативно відображаються короткочасні подорожі після повернення додому. Різкий перепад температури супроводжує вас двічі протягом короткого часу.

У відповідь такі стрибки виробляються гормони стресу, вплив яких на менструальний цикл описано вище. Центральна нервова система посилає сигнали, від яких матка починає скорочуватися та виштовхує внутрішній шар, захищаючись від можливої ​​вагітності. В результаті місячні приходять раніше за термін.

Травми статевих органів

Слизова оболонка всіх частин репродуктивних органів тонка, легко ушкоджується від:

 • грубого сексу добровільно чи внаслідок нападу;
 • удару;
 • гострих нігтів чи інших предметів;
 • потрапляння сторонніх об’єктів;
 • необережного підмивання;
 • неакуратні дії лікаря.

У разі виникнення кровотечі дівчата думають, що менструація почалася раніше терміну. Серйозні травми з великою кровотечею вимагають звернення за медичною допомогою.

Захворювання, що впливають на місячні

На регулярність та появу виділень у середині циклу впливають:

 1. Інфекції, що передаються через статевий контакт. Так, хламідіоз та гонорея можуть давати кров’яні сліди на нижній білизні між регулами. До цього симптому часто приєднуються болі при сексі, сечовипусканні.
 2. Полікістозні яєчники. Його наслідком часто стають затримки чи ранній початок критичних днів.
 3. Знижена чи надмірна активність щитовидної залози. Її гормони впливають на швидкість обміну речовин у тілі, вироблення речовин, що пов’язують естрогени. Паралельно вони призводять до набору жирової маси, втоми, порушень сну, нервозності.
 4. Ендометріоз – утворення тканин ендометрію на внутрішніх органах. Місячні, які прийшли раніше терміну, – це несподівана кровотеча, яка почалася від його відторгнення, як це зазвичай відбувається з внутрішнім шаром матки щомісяця.

Неправильний спосіб життя

Нездорове існування пов’язані з малорухливістю, надлишком фізичних навантажень, порушеннями харчування, шкідливими звичками.

Якщо дівчина сидить, у малому тазі застоюється кров, від цього порушується цикл. Інша крайність – перевантаження спортивними тренуваннями. Від неї спалюється дуже багато калорій, розвивається стрес, організм стимулює скорочення репродуктивної функції.

Неправильне харчування вносить розлад у гормональний фон.

Гормональний фон і неправильне харчування
Вплив неправильного харчування на гормональний фон

Стероїдні гормони тіло отримує з холестерину та жирів. Якщо їх не вистачає, розмноження тимчасово вимикається. Коли вони надміру, страждають обмінні процеси.

Встановлено, що у жінок, що палять, лютеїнова фаза циклу скорочується. Нікотин і кадмій порушують синтез гормонів у яєчниках та жовтому тілі. У печінці скорочується виробленняглобуліну, який зв’язує статеві гормони, що призводить до дефіциту естрогену. У надниркових залозах утворюється дегідроепіандростерон, продукція андрогенів зашкалює. Тютюн створює перешкоди для обміну йоду в організмі, сприяє розвитку гіпотиреозу, що відбивається на статевій системі.

Національний інститут контролю алкоголю та алкоголізму (США) опублікував результати досліджень про те, що спиртне підвищує рівень естрадіолу та тестостерону, погіршує метаболізм у печінці. Місячні можуть розпочатися раніше терміну на тиждень.

Використання контрацепції

Гормональні засоби захисту від небажаної вагітності повністю змінюють баланс, що склався. Якщо їх призначили неправильно, це внесе хаос у репродуктивний механізм.

Перші 3 місяці тіло звикає до нових умов, тому трапляються нестабільні виділення. Про наявність проблем свідчить тривале порушення.

За інструкцією прийом таблеток триває 21 день, потім настає перерва. У цей час мають розпочатися регули. Якщо до терапії цикл був довшим, то його скорочення стане нормальною реакцією на відміну препарату. Те саме відбувається, якщо різко припинити їх приймати.

У деяких препаратів серед побічних ефектів вказані міжменструальні кровотечі. Тому, якщо місячні почалися раніше терміну на 10 днів, це стосується такої нагоди.

Ювенальний період

Після менархе у дівчаток настає період звикання репродуктивного механізму нових умов. Викид гормонів ще налагоджений, тому не виключені коливання тривалості фаз як у бік збільшення, і зменшення. Встояти процес повинен протягом року. Якщо цього не сталося, необхідно проконсультуватися у гінеколога.

Викидень, медичне переривання вагітності

Причиною кровотечі, що несподівано з’явилася, часто стає мимовільне переривання вагітності на ранньому терміні. Таке відбувається під впливом зовнішніх (стреси, травми) та внутрішніх (аномалії розвитку) факторів. Найчастіше матка сама виштовхує весь вміст назовні, але іноді всередині залишаються невеликі фрагменти. Тоді потрібне чищення. Якщо вас турбує погане самопочуття, зверніться за медичною допомогою.

Аборт – серйозне потрясіння для організму. Критичні дні після нього настають приблизно за місяць. Відразу після процедури спостерігаються кров’яні виділення, які тривають від одного до чотирьох тижнів. Неприємний запах, великі шматки, необхідність міняти більше однієї прокладки на годину – це причини, щоб насторожитися.

Небезпечні наслідки виникають після переривання вагітності хірургічним способом: розрив стінки матки, пошкодження сечового міхура, кишківника, кровоносних судин. При неповному вишкрібанні кровоточивість виникає через залишки плодового яйця всередині. Також під час операції може бути занесена інфекція, розвинутись запалення та зараження крові. Ось чому іноді здається, що місячні починаються раніше за термін.

Згасання репродуктивної функції

Перед настанням менопаузи ендокринна система починає давати збої:

 • збільшується секреція фолітропіну;
 • зменшується виділення естрадіолу;
 • робота яєчників стає менш активною.

Від цього страждає лютеїнова фаза, зсувається або припиняється овуляція. Трапляється, що менструація прийшла раніше терміну. Якщо у вас регулярно повторюються цикли коротші за три тижні, вони викликаються небезпечними причинами, т.к. у період зростає ризик виникнення захворювань.

Серед симптомів клімаксу:

 • поганий сон;
 • мігрень;
 • зниження лібідо;
 • раптова пітливість, розпалювання;
 • швидка стомлюваність.

Лікування полягає у полегшенні ознак прояву. У поліклініці підберуть гормоновмісні препарати, які їх усунуть, якщо вони занепокоєні.

Спадковий фактор як причина ранніх місячних

Проблеми з репродуктивним апаратом часто передаються жіночою лінією. Те, що менструація починається раніше терміну, може бути найчастішим явищем у вашій сім’ї. Іноді виявляється, що у спадок передалася гемофілія – ​​проблема згортання крові. Розпізнати захворювання можна по сильним кровотечам з носа, після порізів, медичних процедур, синякам, що часто виникають, сильним виділенням під час критичних днів.

Як діяти при порушенні циклу

Щоб виявити небезпечні причини, що місячні прийшли на 5 і більше днів раніше терміну, необхідно звернути увагу на такі ознаки:

Що робити при порушеннях менструального циклу
Порушення менструального циклу
 • незвично сильний біль;
 • слабкість;
 • прокладки з великою поглинанням доводиться міняти щогодини;
 • болить довше 2-3 днів;
 • неприємне сечовипускання;
 • дискомфорт під час статевої близькості;
 • тривалі виділення;
 • гнильний запах;
 • темний колір;
 • великі грудки.

Якщо після відвідування лікаря не було виявлено патології, рекомендується:

 1. Найчастіше відпочивати, уникати конфліктних ситуацій, зайнятися медитацією.
 2. Не навантажувати себе роботою, рівномірно розподіляти її, відмовитися від підйому тяжкості.
 3. Відмовитися від самостійно призначених препаратів.
 4. Вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок та неправильної їжі, більше бувати на свіжому повітрі, займатися спортом.

Випадки, коли збивається цикл, трапляються часто. До цього призводять зовнішні та внутрішні чинники, небезпечні чи нешкідливі. Ситуація буває спровокованою генетично. Тому для початку необхідно з’ясувати, чи бувають місячні раніше за термін у матері та інших родичок. Головне, що треба пам’ятати – прислухатися до свого самопочуття і не робити жодних дій самостійно.