Чи можна завагітніти під час місячних

Ті часи, коли секс і менструація вважалися несумісними поняттями, давно пройшли. Сьогодні пари перестали звертати увагу на багато умовності. У зв’язку з цим постає питання контрацепції, адже планування сім’ї не втрачає своєї актуальності. Чи можна розслабитися і не оберігатися під час місячних, або завагітніти реально – про це ви дізнаєтеся зі статті.

Фази зачаття

Робота репродуктивної системи жінки підпорядкована тому, щоб можна було завагітніти, і під час місячного кругообігу проходить 3 етапи:

 • фолікулярний;
 • овуляторний;
 • Лютеїновий.

Фолікулярна

Сенс першої стадії – в дозріванні фолікула. Гормони ФСГ і ЛГ, що виділяються мозком, провокують процеси в яєчниках, коли клітини, призначені для розмноження, починають збільшуватися в розмірі. Одна з них реагує краще за всіх і росте швидше, інші повертаються в початковий стан. В кінці домінанта досягає 2 см.

Для зростання структурної одиниці необхідно все більше ЛГ. Він домагається цього, стимулюючи мозок шляхом вироблення естрадіолу.

Овуляторна

Досягнувши піку зростання, Грааф бульбашка викликає максимальний викид ЛГ, чому відбувається його вихід з яєчника і розрив стінок. Рідина, що знаходиться всередині, випливає, оболонка здувається. Ліпіди і гормон надають йому жовтий окрас. Протягом максимум 24 год він чекає запліднення в маткових трубах. Це фаза місячного циклу, під час якої можливо завагітніти.

Етап закінчується тим, що не пройшли злиття зі сперматозоїдом яйцеклітина гине. В іншому випадку утворилася зигота рухається в матку.

Лютеїнова

Третя фаза регулюється прогестероном. Його виділяє жовте тіло, щоб змінити структуру внутрішньоутробного слизового шару і підготувати його до імплантації. Без запліднення воно руйнується під дією простагландинів. Припиняючи діяльність, клітина зупиняє продукцію гормонів. Розрісся ендометрій відторгається, пошкоджуючи стінки судин, в цей день починається новий виток.

Якщо утворилася зигота, прогестерон продовжує вироблятися. Через близько 7 днів вона потрапляє в матку, пройшовши етап поділу, і робить спроби імплантуватися. У разі успіху можна завагітніти і закінчити місячний круговорот, при цьому гормон захищатиме її, поки не утвориться плацента. Плід, який не зміг потрапити в оболонку, відмирає і провокує її відділення.

Умови, необхідні для настання вагітності

Для того, щоб секс протягом критичних ній привів до зародження нового життя, необхідно, щоб:

 1. Відбулася овуляція – фолікул дозрів, вийшов з яєчника, у нього лопнула оболонка, він потрапив в фаллопієву трубу.
 2. Чоловічі гамети мали здатність до запліднення.
 3. Після запліднення жовте тіло потрапило в матку і імплантувати.
 4. Утроба була готова прийняти зиготу.

Чи не захистять від цього:

 • перерваний статевий акт;
 • спринцювання кислими розчинами;
 • оригінальні позиції;
 • перший секс в житті;
 • сечовипускання.

Чи можна займатися сексом під час місячних

Однозначної відповіді на питання про близькість при менструації не існує. Найчастіше сходяться на тому, що це повинно влаштовувати обох партнерів.

Секс під час місячних
Секс під час місячних

На користь такого сексу говорять переваги:

 1. Специфічний гормональний фон призводить до більш сильнимх внутрішньоутробних скорочень, що робить оргазм могутнішим.
 2. Прилив крові, який спостерігається в цей період, збільшує збудження.
 3. менструальні виділення відіграють роль додаткового змащення, що приносить більше задоволення.
 4. Від відчуття власної привабливості підвищується самооцінка, відображаючись на поліпшенні зовнішнього вигляду.
 5. Усувається нервозність.
 6. Табуювання теми спокушає і вносить новизну у відносини.
 7. Посилюється емоційна близькість між партнерами.

В якості аргументів проти виступають:

 1. Неготовність деяких чоловіків до такого роду відносин.
 2. Нездатність окремих дівчат повністю розслабитися і не думати про забруднених присутніх і партнері.
 3. Підвищений ризик внутрішньоутробного інфікування через відкритості шийки для витікання крові.
 4. Теоретична можливість закидання знедоленого ендометріального шару в черевну порожнину через ефект заштовхування. За деякими даними так розвивається ендометріоз.
 5. Відмова від механізмів для запобігання через неповне розуміння ситуації, що призводить до позапланової вагітності.
 6. Плями на постільній білизні, матраці.

Тому спробуйте спочатку обговорити тему близькості в поєднанні з критичними днями з партнером. Якщо вона влаштовує вас обох, постеліть клейонку під простирадло або надіньте на матрац водонепроникний чохол. Можна вибрати дні, коли виділення не настільки рясні. Приготуйте серветки для витирання, щоб по дорозі в ванну не залишати криваві патьоки. Перед цим купите презерватив або подбайте про іншому методі захисту від небажаного виношування.

Ризики зачаття при менструації

Багато пані вважають, що знають, коли у них зазвичай настає небезпечний період. Одні використовують для цього календарний метод, інші – цервікальний, деякі користуються більш точною діагностикою. Однак завагітніти при генітальному контакті під час менструації ризикують все.

Математичні підрахунки – найбільш ненадійні. Те, що протягом попереднього періоду термін завжди був однаковий, не означає, що одного разу він не виб’ється з колії. Завжди може виникнути стресова ситуація, хвороба, непередбачені обставини, чергова дієта, трохи більше старанні заняття спортом, гормональний збій, які відсунуть вихід граафова бульбашки або наблизять його.

Помилки можна опустити при аналізі слизових виділень. Тим більше, що при разом з кров’ю їх зміна помітити неможливо.

Відмітки базальної температури знаходяться під впливом прийнятого алкоголю, недосипання, запалень. Навіть медичні способи передбачення фертильного вікна можуть виявити його тоді, коли вже пізно щось міняти.

Імовірність зберігається в будь-який з днів. Чим ближче закінчення критичних днів, тим більше ризик зустрічі чоловічої та жіночої клітини. Якщо на повітрі еякулят швидко висихає, всередині може жити близько 5 днів. Секс на 5 день кровотечі залишить там насіння, яке на десятий день застане дозрілу гамету.

Хоча в перший день виділень у сперматозоїдів менше шансів дочекатися виходу жовтого тіла, зародження нового життя в цей день теж трапляється. Воно відбувається не тільки через зсуви репродуктивних процесів, а й тому, що менструальную секрецію переплутали з іншими кров’яними виділеннями: від травм репродуктивних органів, метрорагії, імплантації.

Збій циклу і зачаття в період місячних

Коливання терміну початку регул в межах 7 днів вважається нормальним. Нерегулярним кругообігом називають перевищення цього значення. До 20 днів відміну вважають помірним, понад – зайвим. Відхилення свідчать про проблеми системи розмноження і повинні бути досліджені детальніше. Винятком може стати підлітковий вік.

Серед чинників, які призводять до порушень тривалості, – синдром полікістозних яєчників, конфлікти, емоційні навантаження, важка фізична праця, ендометріоз, пухлини, експерименти зі зміною терміну регул.

Вагітність при нерегулярному циклі виникає через:

 • підвищеної життєздатності насінної рідини;
 • помилок з протизаплідною терапією;
 • повторної овуляції.

Підвищена життєздатність сперматозоїдів

В кінці статевого акту в піхву жінки потрапляє еякулят, який в нормальному стані характеризується такими показниками:

 • життєздатність – більше 58%;
 • зміст генетичного матеріалу в 1 мл – від 15 млн. шт .;
 • загальна кількість – не менше ніж 39 млн. шт., до 300 млн .;
 • рухливість – понад 40%;
 • прогресивно рухаються – понад 32%.

На шляху в матку їх зустрічає багато перешкод. У надмірно кислому середовищі піхви гине велика частина насіння. Далі в цервікальному каналі їх чекає слиз, яка рухається їм назустріч і не ускладнює рух. Вчені підрахували, що через всі перепони повинні пройти не менше 10 млн. Сперматозоїдів, інакше шанси на зачаття є нікчемною.

Звідти назустріч течії рідини, яка просуває жіночу гамету, чоловічі клітини потрапляють в маткові труби, щоб її запліднити. Для руйнування оболонки потрібно дуже багато хвостиків, один на це не здатний. Однак запліднити той з них, хто першим проб’ється через розпушений оболонку.

Тобто насіннєва рідина, яка потрапила при незахищеному сексі під час місячних в жіночий організм, повинна володіти підвищеною життєздатністю, щоб дочекатися овуляції і розвинути події в передбаченому природою напрямку.

Прийом таблеток для контрацепції

Шанси зачати на тлі прийому правильно підібраних оральних контрацептивів – 99,9%. Вони захищають з першого дня курсу, але призначити їх повинен гінеколог з урахуванням індивідуальних особливостей вашого організму. Найчастіше особи, яким тактика не допомогла, допускали помилки: забували випити, не дотримались режиму, що не підстраховувалися, якщо була блювота або пронос.

Протизаплідні таблетки гальмують процес дозрівання гамети, змінюють цикл, зменшують кількість виділень при мінімумі побічних ефектів. Їх використовують для лікування акне, нерегулярного обороту, рясної менструації і інших проблем зі здоров’ям.

Повторна овуляція

За один кругообіг в жіночому тілі дозріває одна провідна структура, інші зменшуються до початкового розміру. Однак в 10% випадків виникають такі ситуації:

 • вихід з однієї яйцеклітини по черзі з кожного яєчника;
 • непередбачений сплеск ЛГ стимулює дозрівання ооцитів, які досягли до того миті 15 мм.

Проходити вони можуть одночасно або через часовий проміжок. Це збільшує ризик зародження нового життя. Запліднитися можуть всі клітини або одна з них.

На тлі повторної овуляції можливий невеликий збій кругообігу у вигляді декількох днів затримки.

Визначення овуляції

Оскільки завагітніти можна тільки після виходу яйцеклітини, важливо знати, через скільки днів після менструації вона відбувається. Для цього вдаються до таких засобів:

 • УЗД;
 • визначення рівня гормонів в крові або сечі;
 • тести;
 • математичні підрахунки;
 • вивчення виділень;
 • вимір температури.

УЗД за допомогою вагінального або трансабдоминального датчика виявляє ознаки овуляції:

 • домінантний фолікул діаметром 1,8-2 см;
 • потовщений ендометрій до 0,8 см.

Лабораторним методом визначають наявність ЛГ в крові на 3-8 добу від початку циклу. Коли він стає більше 14 мМО / мл, настає овуляція. У сечі на нього реагують спеціальні тести, куплені в аптеці. Порівнюючи колір результату з контрольним, пророкують імовірність виникнення всередині організму. Якщо секс відбудеться в перші дні місячних, а яйцеклітина вийде на 5, можна завагітніти.

ЛГ присутній в слині, спеціальна система виявлення покаже, що під мікроскопом висохла секреція стає схожою на лист папороті. У безпечні дні на предметному склі виявляться кола і точки.

Вирахувати математично дату дозрівання ооцита можна, розділивши тривалість свого кругообігу на 2. З урахуванням можливих коливань і живучості сперми небезпечний інтервал почнеться з такої дати: найкоротший кругообіг за останній кілька мінус 18. Закінчиться він в день, обчислений, як різниця між найдовшим витком і 11.

Для регулювання руху чоловічий рідини в матку і отбраковиванія дефективних ембріонів з шийки в піхву випливає слиз. У дні, коли зачаття стає можливим, вона розріджується, полегшуючи рух до утробі. Якщо зумієте розгледіти, коли вона стала в’язкою, дізнаєтеся, що настав небажаний період.

Самий клопіткий метод розпізнати розрив стінок яйця – щодня після сну вимірювати (краще ректально) і записувати температуру.

Вимірювання базальної температури
Вимірювання базальної температури

У дні підвищення на кілька десятих градуса починається та сама пора. Однак в комбінації з попереднім цей захід дозволяє з високою ймовірність дізнатися терміни, коли вікно фертильності буде відкритим.

Відсоткова ймовірність завагітніти при місячних

Середній показник вагітності у пар, які не охороняються, складає 15% в дні одного циклу. Це означає, що інші 85% залишаться на цей раз без дитини. Якщо вони продовжать робити це протягом року, то ця цифра знизиться до 10%. У пар, які користуються пристроями для захисту, можливо, що вони не спрацюють, з такою частотою:

вид протидіїВідсоток жінок, у яких вона не спрацювала
оральні контрацептиви<1
Внутрішньоматкова спіраль1
підшкірні імплантати1
ін’єкції1
презерватив2
діафрагма4-8
спермицид4-8
температурний1-3
календарний25-40
цервікальний5
перерваний контакт27
Симптотермальний1
Тест на гормони5-6

 

Ризик того, що можна завагітніти при статевому акті, що супроводжується місячними, залежить від того, на якому з днів до овуляції він відбувся:

Добу до овуляціїІмовірність зачаття,%
55
412
319
238
145
025

 

Хоча стовідсоткової гарантії не дає жоден із способів захисту, частіше все вони не спрацьовують через помилки застосування.

Незахищений статевий акт в кінці місячних – що робити

Випадків, коли відбувається плотський контакт без механізмів перешкоди, краще уникати. Однак з різних причин такі ситуації непоодинокі. Незахищений секс під час місячних має всі шанси закінчитися вагітністю, оскільки момент виходу зрілої яйцеклітини вже близько. Сперма поле нього здатна дожити до овуляції, відбудеться злиття. Якщо такі наслідки небажані, можна скористатися засобами екстреної контрацепції.

Навколо методу гуляє багато різних міфів, проте його настійно рекомендують для запобігання появи незапланованих дітей і такої радикальної заходи, як аборт. Грамотно проведені екстрені заходи – кращий вихід в таких випадках:

 1. Якщо апаратом звичайного захисту використовувати не вийшло, вони виявилися дефектними або були випадково пошкоджені (порвався презерватив, змістився ковпачок, що не розчинився спермицид, не вдалося перервати статевий контакт).
 2. Ви пропустили прийом кілька протизаплідних таблеток.
 3. Генітальний контакт був насильницьким.

Позаплановий запобігання проводиться за допомогою:

 • способу Юзле;
 • гестагенів;
 • антипрогестинов;
 • внутрішньоматкової спіралі.

Гінеколог з Канади Альберт Юзле розробив схему екстреної контрацепції, засновану на прийомі комбінованих оральних контрацептивів. Вона активно застосовувалася в кінці ХХ ст. і затверджена Управлінням контролю за якістю харчових продуктів і лікарських препаратів США.

Суть методу в тому, щоб прийняти за 2 рази з інтервалом в 12 ч дозу звичайних протизаплідних таблеток, складову 200 мкг етинілестрадіолу і 1,5 мг левоноргестрелу. Це необхідно зробити не пізніше ніж через три доби після сексу.

Були наведені дані про те, що вона знижує ймовірність завагітніти 74 дівчатам з 100, в результаті у них починаються місячні. Серед побічних ефектів – нудота і блювота. На сьогодні вважається застарілим прийомом, застосовують рідко.

На зміну прийшли таблетки для екстреної захисту, що містять велику кількість левоноргестрелу (Постинор, Ескапел). Препарати рекомендовані ВООЗ, їх дія заснована на тому, що синтетичний гормон швидше засвоюється організмом, ніж натуральний, що виділяється в лютеїнову фазу жовтим тілом. У відповідь на його вкидання:

 • гальмується вироблення ФСГ і ЛГ, відкладаючи овуляцію;
 • збільшується в’язкість цервікальногослизу, не даючи можливості ембріону просунутися в матку;
 • скорочується тривалість лютеїнової фази, не залишаючи перспективи плоду для впровадження в ендометрій.

Антіпрогестіни – це препарати, що містять уліпрістала ацетат, що пригнічує секрецію прогестерону в лютеїнової фазі. Гормон змінює структуру ендометрія, щоб запліднене жовте тіло могло імплантуватися. Медикаменти не дають такої можливості, в результаті вагітність не настає.

У цю групу входить мифепристон, який уповільнює дозрівання фолікула. В результаті яйцеклітина виходить в маткову трубу, коли сперма втрачає життєву силу. У країнах західної Європи і США цей метод екстреної захисту заборонили.

Якщо ввести внутрішньоматкову спіраль протягом 5 діб, запліднена незахищеним актом зигота НЕ прикріпиться. Але вона повинна залишатися всередині не менше 5 років, повинна встановлюватися гінекологом, дорого коштує, для родили дівчат її не застосовують. Це єдиний з перерахованих прийом, який продовжують використовувати для постійного оберігання. Решта можна застосовувати лише одноразово.

Як би вам не хотілося думати, що це не так, але шанс завагітніти при місячних високий.

Це пов’язано зі швидким настанням овуляції і рухливістю чоловічої сперми. Тому тим, хто не планує дітей, необхідно попросити гінеколога допомогти підібрати оптимальний спосіб постійної контрацепції, а екстрену використовувати у виняткових випадках.