Методи попередження старіння

Сьогодні досліджені багато чинників, що втручаються в процес старіння, особливо передчасного. Це дозволяє відсунути на більш пізні терміни виникнення старечих ознак і захворювань, що скорочують людське життя. Використовуючи можливості організму, окремо підтримуючи і стимулюючи їх, можна домогтися продовження молодості – збереження краси і здоров’я на значно більший термін.

Особливу роль в запобіганні передчасного старіння і збереженні довголіття грає трудова діяльність. Всупереч багатьом думкам, праця не призводить до зношування організму, а навпаки, підвищує розумові та фізичні показники людини. Фізична діяльність покращує процес харчування тканин і органів, включаючи шкірний покрив. Організм оновлюється, зміцнюється, підвищується його резістентність до захворювань. Люди, чия робота передбачає розумові навантаження, обов’язково повинні чергувати її з активним відпочинком.

Витрачаючи на трудову діяльність певну енергію, організм стомлюється. При цьому варто враховувати, що стомлення, яке відпочинок не знімає до подальшого дня – явище ненормальне. Тому, якщо надмірне стомлення вчасно не помітити і не вжити відповідних заходів, можна зіткнутися з таким явищем, як перевтома. Результатом систематичного фізичного / розумового перевтоми стають перенапруження, порушення рівноваги процесів гальмування і збудження (виснаження ЦНС), що призводять до передчасного старіння. Для уникнення подібного, організму необхідно надавати допомогу – правильно планувати розпорядок робочого дня, чергувати працю з відпочинком (легка офісна гімнастика, короткочасні робочі перерви, обов’язкові прийоми їжі, піші прогулянки до / після їжі та ін.).

Організація правильного харчування

Процес продовження молодості вимагає раціонального вітамінізованого харчування. Значення дотримання дієти в питаннях боротьби зі старістю і продовження життя відзначалося як лікарями давнини, так і сучасною літературою, яка акцентує на цьому увагу. Попередження передчасного старіння в дуже чому залежно від різноманітності, якості і ритмічності харчування. Фактично всі знають, що недостатність харчування веде до багатьох хвороб. Однак надмірність в їжі є ще більш шкідливим – воно привертає до хвороб, сприяє старінню, виникненню / розвитку ожиріння, гіпертонічної хвороби, атеросклерозу. Тому, добовий поживний раціон необхідно поострить так, щоб не провокувати збільшення ваги. При появі перших ознак ожиріння слід замінити рослинними жирами тварини, а також обмежити вуглеводи (борошняні вироби, картопля, солодощі), споживання яєць і міцних м’ясних бульйонів.

Правильне харчування
Правильне харчування здатне попередити старіння

Більшу частину харчового раціону повинні складати лужні мінеральні солі, що знаходяться в різноманітних ягодах, фруктах і їх соках, сирих овочах, молоці. Також фахівцями рекомендується споживання молочних білків (кефіру, кислого молока, сиру, молока, сиру), тваринних білків (відвареної яловичини, рибних продуктів, риби) і рослинних (бобів, кукурудзи, квасолі, гороху).

Вітаміни для попередження старіння

Особливо важливий вміст у раціоні вітамінів, систематичний прийом яких є ефективним профілактичним засобом проти старіння. Безліч вітамінів містить мед – він сприяє довголіттю, збереженню молодості і зміцненню здоров’я. Овочі / фрукти в сирому вигляді багаті мінеральними солями, а також клітковиною і вітамінами. Можливо, саме споживання в їжу продуктів, що характеризуються великим вмістом вітаміну C (наприклад, зеленої цибулі) подарувало довголіття представникам деяких народностей, що живуть в горах Кавказу (Сванетія, Абхазія).

Певний ритм харчування також сприяє попередженню старіння – налагоджуючи правильне травлення і хороше засвоєння їжі. Найбільш оптимальним вважається чотириразовий прийом їжі, причому в один і той же час. Правильний сніданок повинен включати одну третину добового раціону, ланч / обід – ?, вечерю – 10% раціону. При цьому вечеряти потрібно за 1,5-2ч до сну.

Рекомендується, особливо людям, схильним до повноти, проводити розвантажувальні дні, які передбачають фруктово-овочеву / фруктову дієту (1-2 на місяць). Такі розвантажувальні дні стимулюють функцію самообновлювальність органів і тканин. Крім того, вони зберігають працездатність, покращують здоров’я і є ефективним заходом, який попереджає раніше старіння.

Будьте здорові і молоді!

Залишити відповідь