Пивний алкоголізм

«Від пива робляться дурними, ледачими і безсилими.» Бісмарк

Британські археологи під час розкопок в Тель-ель-Амарне – стародавньої єгипетської столиці – виявили настінне панно із зображенням цариці Нефертіті, наливають пиво через ситечко. Сама правителька була неабияким майстром приготування ячмінного напою, однак зловживання ним не схвалювала.

Історія пива

Історія пива має глибоке коріння. Ще стародавні єгиптяни при будівництві пірамід вживали цей напій, проте його схожість з нинішнім було лише но-номінальних. Пивом тоді називали продукт з оброблених злакових культур, в якому містилася велика кількість поживних речовин і мінімальна кількість алкоголю. Пили його зовсім не для того, щоб повеселитися, а щоб набратися сил для роботи.

Сучасне пиво містить в собі не менше 4,5% алкоголю, а міцні сорти – все 8-9%. Фраза, що губить людей не пиво, в цілому вірна, тому що залежність викликає етиловий спирт, який знаходиться в будь-якому алкогольному напої. Встановлено, що, випивши дві гуртки пива, людина отримує стільки ж алкоголю, як якщо б він випив 100 грамів горілки. А пиво п’ють зазвичай у великих кількостях, особливо це прийнято в середовищі молоді: жодна «тусовка» не обходиться без хмільного напою.

Пивний алкоголізм – хвороба сучасності

Пивним алкоголізмом захворює все більшу кількість людей. Підступність цього хмільного напою полягає в тому, що він уже став частиною побуту сучасної людини.

Навіть реклама підносить його як незмінний атрибут стилю і молодості, як засіб єднання друзів. Пиво, немов лимонад, п’ють всюди: в метро, ​​в електричці, на улюбленому дивані під час футбольного матчу. Воно не вимагає ніякого ритуалу і приводу … і призводить до плачевних результатів. Пивна залежність з’являється непомітно, а очевидною стає тільки тоді, коли людині вже потрібна допомога нарколога.

Реклама пива
Агресивна реклама пива дозволяє йому бути популярним серед молоді

Пивний алкоголізм руйнівно діє на організм: підвищується об’єм циркулюючої рідини, отже, збільшується навантаження на серце і нирки. У любителів хмільного напою формується «бичаче серце»: головний внутрішній орган розширює свої кордони, стає в’ялим, «провисає» і починає прискорено скорочуватися. Це явище в медицині також називається «синдром пивного серця», або «синдром капронової панчохи». Людина починає страждати від аритмії і гіпертонії. Крім того, в пиві міститься велика кількість вуглеводів, що призводить до порушення обміну речовин і, як наслідок, до надлишкової ваги. Печінка перестає справлятися зі своїми бар’єрними функціями і пропускає в кров токсини. У чоловіків пригнічується вироблення статевого гормону метилтестостерону, що призводить до розширення тазу і зростання молочних залоз. Зростаючий живіт, який прийнято ніжно погладжувати зі словами «черевце немає від пива, а для пива», говорить саме про нездорові процеси, що відбуваються в організмі.

Жінки і пиво

Жінки, які страждають на пивний алкоголізм, схильні до інших захворювань: вони потрапляють в групу ризику захворювання на рак грудей. Однак лікарі відзначають, що найбільш важкі наслідки чекають тих, хто з раннього віку зловживає пивом: алкоголь повільно, але вірно руйнує організм, що росте.

Залишити відповідь