Все про клімакс у жінок

Коли вік жінки наближається до півстолітньої позначки, в її організмі відбувається низка змін, що веде до поступового згасання репродуктивної функції. У жінки настає клімакс. Тимчасові рамки наступу цього неминучого процесу – клімаксу – досить широкі. Ранній клімакс у жінок може настати близько 40 років, а пізній клімакс – ближче до 60 років. У середньому прояви клімаксу починаються у 48-55 років.

У нормі клімакс у жінок не супроводжується вираженими змінами загального стану. При фізіологічному його перебігу місячні стають мізерними і уріджуються. Поступово перерви між менструаціями стають дедалі більшими, а тривалість і величина кровотечі – дедалі менше. Місячні припиняються.

Патологічний перебіг клімаксу

При патологічному перебігу клімаксу у жінок можуть бути маткові кровотечі і так званий клімактеричний ангіоневроз – стан, що виникає внаслідок коливань гормонального фону, що виявляється різними порушеннями нервової, ендокринної та серцево-судинної систем. Клімактеричні кровотечі – важлива ознака несправностей в організмі жінки. Вони можуть вказувати як на розбалансовану функцію яєчників, так і на пухлинні (зокрема і злоякісні) процеси у жіночих статевих органах.

Перебіг клімаксу
Важке протікання клімаксу

Кровотечі під час клімаксу у жінок можуть починатися як після затримки місячних, так і вчасно. Іноді клімактерична кровотеча починається відразу після менструації. Крововтрата зазвичай значна, тривалість клімактеричної кровотечі часто більше тижня. У крові, що виділяється, можуть бути згустки. Клімактерична кровотеча, що особливо настає на тлі занадто мізерних місячних, є приводом для консультації гінеколога.

При кровотечах під час клімаксу у жінок лікування зазвичай починають із лікувально-діагностичного вишкрібання порожнини матки. Ця маніпуляція дозволяє не тільки швидко зупинити клімактеричну кровотечу, але й виключити (а іноді, на жаль, і підтвердити) новоутворення матки.

Після проведення вишкрібання під час клімаксу, як правило, призначають замісну гормональну терапію. Мета такого лікування – мінімізувати коливання гормонального балансу та полегшити прояви клімаксу у жінок. Паралельно із цим під час клімаксу жінку необхідно всебічно обстежити. При виявленні будь-яких патологічних процесів та станів потрібне вирішення питання про комплексне лікування жінки.

У поодиноких випадках при неможливості зупинити клімактеричну кровотечу іншими способами або при виявленні в зіскрібку ознак деяких новоутворень доводиться вдаватися до видалення матки. Ця операція рекомендується і жінкам з фіброміомою матки і клімаксом.

Залишити відповідь