Коли після місячних можна завагітніти

Пари, які зважилися на дитину, з нетерпінням чекають хвилюючого події, прислухаючись до фізіологічних процесів в організмі. Кілька людей зрадіє протягом 1-2 циклів, іншим доведеться почекати. Тоді вони починають шукати способи, як швидше завагітніти, після яких процедур, чи можна обчислити дні місячного кругообігу, які до цього мають у своєму розпорядженні.

Зміст

В який день циклу можна завагітніти

Зачаття відбувається тільки тоді, коли зливаються чоловіча і жіноча клітини. Це стає можливим, якщо в яєчниках дозрів і вийшов фолікул, його стінки розірвалися. Він буде готовий прийняти найбільш активний сперматозоїд, здатний пробратися всередину. Цей період у дівчат називається овуляцією. Він уможливлює вагітність, настає незадовго після місячних, через скільки днів точно – залежить від його особливостей.

Це не означає, що парам, які хочуть дітей, потрібно займатися сексом тільки раз на місяць. Чоловічі клітини, потрапляючи в матку, зустрічають чітко сприятливі умови і можуть вижити кілька діб. Їх якість залежить від того, наскільки регулярно проходить оновлення. Заздалегідь невідомо, який з контактів стане результативним, і в який з доз насінної рідини виявиться переможець. Тому важливо вести регулярне статеве життя.

Шанси зачати дитину перед місячними

Спостереження за календарем критичних днів говорять про те, що в нормальних умовах перед їх початком відбувається відмирання жовтого тіла, тому запліднення не відбувається. Але жіноча природа непередбачувана. На неї впливає весь навколишній світ і події в ньому.

Так, відомо, що в окремих випадках у жінок трапляються 2 овуляції за 1 кругообіг. При наявності між ними тимчасового інтервалу друга здатна збігтися з моментом, коли вони готуються до нового витка, чекаючи виділення. Скорочення повного обороту або його фаз може спровокувати зсув однієї з них і привести до народження малюка.

Вчені сходяться на тому, що в осіб, які регулярно займаються сексом і не вживають запобіжних засобів, шанс на вагітність є завжди – до, під час і відразу після місячних. За їх підрахунками з першого місяця це відбувається у 15% пар. Протягом року 90% партнерів дізнаються довгоочікувану приємну новину.

Календарний метод визначення днів для зачаття

Хоча підрахунком сприятливих для вагітності днів багато хто займається, щоб уникнути цього, насправді спосіб більше підходить, щоб допомогти парам завести дітей. Його засновниками стали Кюсаку Огіно (Японія) і Герман Кнаус (Австрія). Японський лікар в 1920 р першим звернув увагу на можливість розрахувати, на який день місячного обороту можна завагітніти. Він вказував на те, що для контрацепції цей варіант підходить погано.

Австрійський гінеколог в 1928 р вніс корективи і представив спільноті, як розрахувати сприятливі для зачаття дитини дні. З тих пір метод відомий також по іменах учених – Огіно-Кнауса. Його активно використовують противники інших методів контрацепції, хоча не менше 9 і до 40 жінок з 100 при цьому зазнають невдачі. У 1951 р прийом схвалений для використання католицькою церквою.

Для того, щоб дізнатися, через скільки днів після місячних можна завагітніти, необхідно:

 1. Регулярно вести календар менструального циклу, відзначаючи, якого числа почався кожен з них, як мінімум, протягом року.
 2. Для обчислень виписати тривалість вкрай довгого і короткого  циклу місячних.
 3. Відняти від найкоротшого 18 днів, щоб дізнатися дату вступу в родючий період.
 4. Обчислити час його завершення шляхом різниці між занадто довгим і 11 добою.

Якщо коливання послідовності у жінки складають 25-30 днів, то зачаття можливо на проміжку 7-19 числа:

 • 25-18 = 7 (дн.);
 • 30-11 = 19 (дн.).

Цей прийом підходить для жінок з невеликими відхиленнями тривалості фаз, до 1 тижня. Якщо з яких-небудь причин в ньому спостерігається хаотичність, без додаткових засобів не обійтися.

Можливість завагітніти в період менструації

Один з донезмоги поширених міфів – про те, що на протязі критичних днів секс стає безпечним. Завагітніти під час менструації можна, особливо якщо у чоловіка гіперактивні сперматозоїди, а у жінки подвійна овуляція, короткий цикл або вона неправильно п’є протизаплідні таблетки.

Гіперактивні сперматозоїди

У звичайному стані сперма плаває, а чоловічі клітини переміщаються одночасно з плином рідини. Але вони здатні раптово прискоритися, коли рухаються в бік яйцеклітини. Такі сперматозоїди називаються гіперактивними.

Гіперактивні сперматозоїди
Гіперактивні сперматозоїди

Розганятися вони починають під дією іонів кальцію. Процес регулює особливий білок, який знаходиться в джгутики чоловічий гамети. Хвостик рухається асиметрично, з високою амплітудою, від чого отримують необхідний поштовх. Це відбувається під дією соку простати, що виділяється при еякуляції. В організмі господаря переміщення не відбувається.

Активні обертання тонкої частини відбуваються до те, що за 1-2 год долається відстань 20 см. З більш, ніж 50 млн. Штук, що потрапили в піхву, кілька тисяч залишилися в живих потрапляють в маткові труби, де розшукують яйцеклітину. Решта гинуть в кислому середовищі піхви і не можуть подолати в’язку цервікального слизу.

Якщо гіперактивність відсутня, можливість завагітніти дуже низька. Рухливість погіршується від дії:

Для того, щоб поліпшити показник, чоловік повинен:

 • уникати перегріву мошонки;
 • носити вільну білизну;
 • більше рухатися;
 • добре харчуватися;
 • виключити з раціону алкоголь, наркотики, медичні препарати, тютюн;
 • випивати 2 л рідини в день;
 • залишити в стороні емоційні переживання;
 • займатися сексом з інтервалом три доби, щоб сперма встигла дозріти, але не застоювалася;
 • вилікувати інфекційні захворювання і наслідки травм статевих органів.

Повторна овуляція

Подвійне дозрівання ооцита відбувається рідко, зазвичай в серії задіяний тільки 1 яєчник. Шанс на те, що вона відбудеться, збільшується при стимуляції яєчників і після завершення курсу прийому гормональних контрацептивів. До неї існує генетична схильність.

Перед процедурою ЕКО призначають гормональну терапію, щоб отримати якісний екземпляр. Від цього посилюється роботи системи розмноження, отримують кілька домінантних фолікулів.

Протягом гормональної контрацепції гальмується процес дозрівання ооцитів і робота яєчників. Після її скасування відпочилі органи активно включаються в роботу, тому в кожному з них може утворитися по 1 лідерові або більше. До запліднення будуть готові обидва, хоча успішним може виявитися тільки 1. Так на світ з’являються різнояйцеві близнюки.

Повторна овуляція збільшує ймовірність зустрічі жіночої та чоловічої клітини і можливість завагітніти. Виявити її за зовнішніми ознаками важко, тому що прогестерон, що виділяється першим жовтим тілом, приглушує симптоми. Однак її добре видно на фолікулометрія.

Неправильний прийом оральних контрацептивів

Одразу після скасування гормональних таблеток можливість завагітніти повністю відновлюється, менструація йде, як зазвичай. Іноді їх використовують для стимуляції запліднення, тому що відпочилі яєчники починають працювати з подвоєною силою.

Хоча КОК відносять до високоефективних засобів запобігання, деяким жінкам вони не допомагають. Можливість завагітніти існує для 10 жінок на 10 тис., При цьому відсутність місячних вони пов’язують з прийомом контрацептивів. Однак вчені вважають, що такий ризик пов’язаний з помилками терапії:

 • найчастіша причина – пропуск;
 • після блювоти або проносу забувають випити додаткову таблетку;
 • курс лікування від деяких захворювань знижує ефективність контрацептивів.

В таких випадках не починайте нову упаковку, якщо не впевнені, що зачаття не відбулося. Тест на вагітність, аналіз ХГЧ, УЗД, початок місячних – після цих процедур прийом можна відновити.

Якщо виявиться, що ви виношуєте дитину, КОК скасовують. Вчені в США і Данії не виявлено, що при цьому можуть виникнути якісь затримки з його розвитком. У матерів, які помилково продовжували пити протизаплідні таблетки, що не був перевищений показник погіршення здоров’я малюків в порівнянні з іншими. Єдина небезпека полягає в тому, що, не знаючи про цікаве положення, представниці прекрасної статі не відмовляються від ризикованого способу життя.

Короткий цикл

Тривалість витка у кожної дівчини різна. Якщо вона коротка, шанси на зачаття зростають за рахунок того, що в році їх виникне більше. Такого типу цикли тривають 21 день, іноді менше. Скорочений варіант буває спровокований різними недугами.

При відсутності захворювань овуляція в такому випадку проходить частіше. Вона виникає ближче до критичних днях, тому відразу після них можна завагітніти. Якщо скористатися календарним методом, то небезпечний період почнеться на треті і закінчиться на десяту добу:

 • 21-18 = 3 (дн.);
 • 21-11 = 10 (дн.).

Через те, що з моменту імплантації до початку кровотечі проходить маленький термін, тест на зачаття може не відразу показати результат.

Чи можливо завагітніти відразу після закінчення критичних днів

В ідеальному варіанті довжиною 28 днів при нормальних умовах фолікул дозріває на 14 день. Але навіть тут існує високий ризик збоїв з різних причин. Також ймовірність збільшується при нерегулярних періодах, коротких, тривалих кровотечах.

Сприятливі для зачаття дні можна визначити з високою точністю, якщо правильно використовувати спеціальні методи. Вони підтвердили свою ефективність у багатьох жінок.

Методи визначення сприятливих для зачаття днів

Вказати на близьку овуляцію можуть:

 • УЗД;
 • графік базальної температури;
 • тест.

Також рекомендують здавати кров на рівень гормонів і спостерігати за власними відчуттями.

УЗД

Фолікулометрія – це процедура, яка дозволяє:

 • грамотно спланувати зачаття на основі визначення овуляції;
 • спрогнозувати лютеїнову фазу;
 • виявити невідповідності;
 • підготуватися до ЕКЗ.

Дата проведення залежить від тривалості фаз, починаючи приблизно з восьмого дня щодня або через 1-2 доби. Процедура проводиться трансабдомінальним і вагінальним датчиками і займає не більше 15 хв. Розшифровують результати по порядку здійснення так:

 1. Діаметр фолікулів від 6 мм при товщині ендометрію 3 мм, структура однорідна.
 2. Один з ооцитів домінує, якщо немає, УЗД в цьому місяці більше не проводять. Слизовий шар матки потовщується до 8-12 мм, володіє лінійною структурою.
 3. Грааф бульбашка збільшується до 20-30 мм, внутрішньоутробна оболонка – до 12 мм при тришарової структурі (інакше не відбудеться імплантація). У наявності ознаки овуляції протягом 12-24 год.
 4. Замість лідируючої гамети – окружність з нерівними краями, в дугласовом просторі зібралася рідина.
 5. Проводиться за умови спостереження попередніх ознак. Жовте тіло нагадує зірку, в матці все залишається як і раніше.
 6. Якщо відбулося запліднення, то на 21-23 добу ендометрій стає однорідним, зигота – більше.

Вимірювання базальної температури

Якщо хочете дізнатися, в які дні можна завагітніти, рекомендують складати графік температури після сну протягом місячного спостереження. Не підводячись, не здійснюючи зайвих рухів, переважно ректальним способом щодня визначають позначки на градуснику і складають лінійну діаграму.

Вимірювати базальну температуру для прогнозування фертильного періоду запропонував в 1953 році англійський професор Маршалл. Він виявив, що в цей час за умови правильного спостереження вона піднімається на 0,25-0,50С.

Цей метод вимагає високої точності і регулярності вимірювання. Необхідно привчити себе до того, що кожного ранку буде починатися однаково і в один і той же час. Спотворити значення можуть:

 • попередньо випитий алкоголь;
 • секс;
 • сон менше 6 год;
 • сильні переживання;
 • захворювання;
 • пронос.

Якщо проводити виміри ректальним способом неможливо, допустимі оральний або вагінальний, але протягом графіка міняти його не можна. Градусник на основі ртуті струшують перед сном, щоб не збити показники.

Використання тестів на овуляцію

Тест-системи, які продаються в аптеці, реагують на зміну рівня лютеотропін в сечі або слині. Щоб відбувся вихід яйцеклітини і розрив стінок, необхідний різкий стрибок цього гормону.

Визначення ЛГ в сечі нагадує тест на вагітність. Смужку з лакмусовим шаром опускають в контейнер з рідиною на 20 секунд або підставляють під струмінь на 5 секунд. Через 3 хвилини з’явиться риса, колір якої потрібно порівняти з контрольною. Якщо перша світліше, овуляція відбудеться нескоро. Необхідно продовжувати щоденний контроль стану ЛГ.

Сигналом до початку фертильного періоду буде такий же колір тестової лінії або темніше в порівнянні з контрольною. В такому випадку викид лютеїнізуючого гормону пройшов, протягом двох діб почнуться дні підвищеної можливості завагітніти.

Системи можуть бути одноразового або багаторазового використання. Останні виготовляють із пластику, всередину вставляється змінна одноразова діагностична смужка. Результат виводиться на табло.

Діагностика на основі слини проводиться за допомогою вивчення під мікроскопом її висохлого шару. Лютеотропін підвищеного рівня намалює на склі листя папороті, звичайного – точки.

Поради, щоб швидше завагітніти після місячних

Щоб запліднення відбулося, необхідні:

 • здорові партнери;
 • регулярна близькість 3-4 рази в тиждень;
 • відсутність емоційних перевантажень;
 • хороший сон;
 • повноцінне харчування.

Щоб прискорити процес, рекомендується пройти медичне обстеження і позбутися від проблем, які його ускладнюють.

Знати дні, коли можна завагітніти корисно, але чи не краще врахувати ймовірність тимчасових стрибків і вступати в стосунки не тільки після місячних, але і в інші дні.

Природою закладено, що, виношуючи дитину, ви витрачаєте багато сил і енергії. Тому організм може «вирішити», що не готовий витримати. Сильні емоції, робота на знос, низькокалорійна їжа провокують струс і зміна гормонального фону. Медики рекомендують в якості підготовки пити вітаміни, щоб зміцнити тіло.

Здатність привести на світ дитя не погіршується від прийому гормональних контрацептивів, утримання, жіночого оргазму.

Як розпізнати наступ овуляції за власними відчуттями

Коли настає момент виходу жовтого тіла, про це говорять такі ознаки:

 • тягне низ живота в районі одного з яєчників;
 • збільшується потовиділення;
 • підвищується сексуальний потяг;
 • молочні залози стають більш чутливими;
 • відчувається прилив сил;
 • виділення стають прозорими, густими, рясними;
 • живіт твердне.

Деякі починають гостріше відчувати запахи. Дами відчувають свою привабливість, стають впевненіше в собі. Перевагу віддають певним видам продуктів. Що виділяється перед сексом у великій кількості мастило і прилив крові підсилюють оргазм. Чи не повинен викликати занепокоєння коричневий відтінок виділень.

Вибір підходящої пози

З точки зору медицини положення під час сексу ніяк не впливає на швидкість просування сперматозоїдів і їх здатність подолати оболонку яйцеклітини. Хоча багато хто вважає, що поза берізки або місіонерська захищають від витікання еякуляту.

Після оргазму здорового чоловіка в піхву виявляються близько 50 млн. Гамет, з яких для успішного запліднення в матку повинні проникнути 10 млн. До фаллопієвих труб добираються тільки надто активні. Їх виживання підпорядковується рухливості, а не розташуванню партнерів.

Також поза не впливає на стать дитини. Від неї не залежить, яка хромосома (Х або Y) буде у чоловічий клітини, яка виявиться без міри сильної і забезпечить злиття з жіночої.

Народні методи

В інтернеті знайдеться чимало рецептів, які рекомендують, як завагітніти відразу після місячних. Однак необхідно розуміти, що це допоміжні засоби, які повинні використовуватися паралельно з медичним лікуванням. Крім того, безконтрольне застосування таких методів, як і ліків, може завдати шкоди здоров’ю.

До найефективнішим рецептами народної медицини, які сприяють відновленню репродуктивної функції, відносять:

 • настій споришу;
 • відвар червоною щітки;
 • відвар шавлії.

Настій споришу

Спориш (спориш) – рослина, яка володіє такими властивостями:

 • протимікробні;
 • літолітіческая;
 • диуретические;
 • тонізує оболонку матки;
 • попереджає розлади скорочувальної здатності;
 • сприяє зупинці кровотечі;
 • у чоловіків воно допомагає при хронічному простатиті.

Настій споришу створює сприятливі умови для імплантації, але всупереч поширеному міфу не здатний вилікувати від безпліддя або вплинути на народження хлопчика або дівчинки. Його приймають курсом по 25 днів не частіше 4 разів на рік. Для цього 2 столові ложки розсипний трави або 2 порції фасованої опускають в стакан з 100 мл окропу і залишають під кришкою на 15 хв.

Відвар червоною щітки

Родіола четирехраздельним (червона щітка) в медицині застосовується на додаток до лікарських препаратів, щоб полегшити перебіг:

 • міоми:
 • ендометріозу;
 • ерозії;
 • аднексита;
 • кісти яєчника;
 • мастопатії;
 • порушень менструальної послідовності;
 • у чоловіків – простатиту, аденоми простати, олігоспермія і ін.

Ці захворювання не дають можливості репродуктивної системі функціонувати в повній мірі. Щоб провести допоміжну терапію, 1 чайну ложку збору заливають склянкою окропу і тримають на повільному вогні чверть години. Такого відвару вистачить на 3 прийоми протягом дня.

Не використовуйте засіб, якщо у вас підвищений артеріальний тиск, аритмія, лихоманка, емоційне збудження.

Відвар шавлії

Висушені листя шавлії мають протизапальну дію. Дослідження антиоксидантних властивостей розмаринової кислоти, що входить до їх складу, показало ефект, який в 20 разів краще вітаміну Е.

Відвар шавлії
Відвар шавлії

Флавоніди зменшують вираженість запальних процесів і діють, як анальгетики. Антигрибковий вплив дозволяє застосовувати його в комплексному лікуванні кандидозу.

Такі характеристики дозволяють говорити про те, що відвар шавлії можна застосовувати, якщо питання з зачаттям породжуються цими причинами. Для приготування однієї порції 3 столових ложки листя, залитих 1 склянкою окропу, витримують на водяній бані чверть години, потім наполягають при кімнатній температурі 45 хв. і проціджують. Пийте його тричі в день. Курс лікування триває 2 тижні.

Пари, які планують дитину, повинні розуміти, що завагітніти можна за умови, що система розмноження обох партнерів працює нормально, менструація у жінок проходить вчасно, хвороби вилікувані. Це може статися не з першої спроби навіть у здорових людей, але, якщо протягом року нічого не сталося, рекомендується звернутися за консультацією до гінеколога.

На який день менструального циклу можна завагітніти?

Найкращий шанс завагітніти протягом 5 днів до овуляції та протягом 1 дня після неї.

Чи можна завагітніти перед початком місячних?

Теоретично завагітніти перед місячними можливо, якщо овуляція відбувається пізніше, ніж зазвичай, або сперматозоїди зберігають життєздатність довше.

Які шанси завагітніти під час менструації?

Шанси зачаття під час менструації невеликі, але можливі при коротких циклах або коли овуляція відбувається раніше, особливо в разі довготривалого життєздатного сперматозоїда в жіночому організмі.

Що робити щоб якнайшвидше завагітніти?

Щоб якнайшвидше завагітніти, важливо знати день овуляції, мати регулярний статевий акт протягом фертильного вікна, вести здоровий спосіб життя та приймати фолієву кислоту.